LUNA Kendi Hızıyla Hareket Ediyor, Boğalar Yeni ATH Hedefliyor

 LUNA Kendi Hızıyla Hareket Ediyor, Boğalar Yeni ATH Hedefliyor

LUNA, kripto piyasası aşağı yönlü eğilim gösterdiğinden güç göstermeye devam ediyor. Satış baskısındaki mevcut kısa vadeli artışa rağmen, bu kripto para birimi keşfedilmemiş bölgelere girmeyi başardı ve fiyat hareketi daha yukarı yönlü ipuçları veriyor.

İlgili Okuma | Terra’nın 2.38 Milyar Dolarlık Rezervi İçinde, Sıralamayı Ne Yaptı?

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi, LUNA Ağustos 2021’den beri yükseliş trendinde. Kısa bir süre 40$ alanına düştü ve momentumunu 120$’a geri getirdi.

Yazma sırasında, LUNA 4 saatlik grafikte %4 karla 87 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ve daha büyük kripto para birimleri, geniş bir pazarın aşağı yönlü baskısı altında kanarken, LUNA aya işaret ediyor.

LUNA, 4 saatlik grafikte yükseliş trendinde. Kaynak: LUNAUSDT İşlem Görünümü

Bu kripto para birimindeki artışın arkasındaki uzun vadeli temeller hala yerinde. Terra yerel kripto para birimi ve ekosistemi, ürünleri ve stake mekanizması sayesinde yeni kullanıcıları çekmeyi başardı.

Aynı madalyonun iki yüzü olan LUNA ve Terra’nın sabit parası UST, DeFi sektörünü ele geçirdi. Son zamanlarda, stabilcoin, piyasa değeri açısından üçüncü en büyük oldu.

Piyasa değeri açısından 50 milyar doları aşan USD Coin (USDC) ve Tether’i (USDT) geride bırakan UST, 17 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı ve BUSD’nin yerini aldı.

Piyasa değerindeki artış, Terra’nın benimsenmesinin başka bir ölçüsü olarak yorumlanabilir. Ekosistem, Çapa Protokolü ve bu projenin UST stake için %19 yıllık yüzde getirisi (APY) nedeniyle dikkat çekti.

LUNA’nın işlem hacmini ölçen Token Terminalinden alınan veriler (aşağıdaki grafikte pembe renkte), Terra ekosisteminin yükselişini doğrulamaktadır. Bu ölçüm Nisan 2021’de 50 milyon doların altındaydı ve 3 milyar dolara yakın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: Token Terminali

Bu metrikteki artış, ağın önemli güncellemelerin uygulandığını gördüğü Kasım 2021’de önemli bir artışla LUNA’nın fiyatı ile ilişkili görünüyor.

LUNA, Rallini Sürdürmek İçin Temellere Ve Diğer Faktörlere Sahiptir

Bir Terra kullanıcısının belirttiği gibi, muhtemelen LUNA’nın şu anki rallisinin yönlendirdiği projelerden biri olan Anchor Protocol, önemli ortaklıkları ve farklı yatırım stratejilerine erişilebilirliği pekiştirmeye devam ediyor. Son zamanlarda, Mars Protokolünün Kırmızı Bankasına para yatırma ve çekme işlemlerini duyurdu.

Ek olarak, Anchor’un ANC’si, Terra’nın Polkadot ve Avalanche dahil olmak üzere diğer ağlarla hesaplanabilirliğini artırdığı için en büyük kripto değişim platformlarından biri olan Crypto.com’da listelendi. Kullanıcı not alınmış bu ekosistemin kilometre taşları:

Terra, Polkadot DeFi ekosistemlerini birleştirmek ve merkezi olmayan stablecoin pazarını büyütmek için entegre olan Wormhole yardımıyla Anchor Protokolü ve Acala Ağı. Hashed & Delphi Ventures, Reactor Terra’nın çok yönlü güçlendiricisi için tohum turuna ortak liderlik ediyor.

İlgili Okuma | Terra Kullanıcıları Dikkatli, NEAR Neden %20 Nisan ile Native Stablecoin Başlatabilir?

Terra ayrıca yeni varlıkların, likidite havuzlarının dağıtımını ve Terra Global Kurucu Bursu programının lansmanını gördü. Bu girişim Jump Capital, Hashed, Alpha Ventures ve diğerleri tarafından desteklenmektedir.

11 🔸 @riskharbor yenilenmiş bir Ozone V1 Anchor’ı yeniden konuşlandırdı $aUST koruma havuzu Kapasite 200M arttı.

12 🔸 $UST şu anda mevcut https://t.co/Zeas4x8b3H Kripto sayfası satın al. Ek olarak, $UST / $USD ve $UST / $USDT ticaret çiftleri artık yayında.

⤵️

— Helen | Everstake (@helen_everstake) 18 Nisan 2022
Yorum Yap