LUNA Ölümcül Bir Şekilde 0 Dolara Düşerken Bitcoin Riskleri 20.000 Dolara Düştü — Saatler İçinde 1,28 Milyar Doların Üzerinde Tasfiye Edildi ⋆ ZyCrypto

 LUNA Ölümcül Bir Şekilde 0 Dolara Düşerken Bitcoin Riskleri 20.000 Dolara Düştü — Saatler İçinde 1,28 Milyar Doların Üzerinde Tasfiye Edildi ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Perşembe günü Bitcoin, diğer kripto varlıklarını sürükleyerek değerini düşürmeye devam etti. Yazma tarihi itibariyle BTC, Haziran 28.000 dolarlık desteği kaybettikten ve bugün erken saatlerde 26.700 dolara kadar düştükten sonra 28.235 dolardan işlem görüyor. Ethereum, 1.952 dolara toparlanmadan önce 1.800 dolara düştü.

Coinglass’a göre, son 24 saat içinde, 411.467 tüccar artı işaretine yakalanmış olarak toplam tasfiye sayısı 1,28 milyar dolar olarak gerçekleşti. Küresel kripto piyasa değeri, son gün %15.33 düştü ve 1.19 trilyon dolara oturdu.

Kripto analisti Ali Martinez, BTC’nin fiyatların %40,59 düşüşle 20.000 $’a düştüğünü görebilecek tarihi bir trend çizgisini kırması nedeniyle ufukta daha fazla olumsuz hareket olabileceğini söyledi.

Ancak Perşembe günkü düşüş, işlem hacmine göre ilk sekiz borsada sipariş defterlerinde önemli bir alım oranı gösteren daha fazla sayıda alımları tetiklemiş görünüyor. Şu anda, tüm kripto borsalarındaki ağırlıklı satın alma yüzdesi %64,63, BitMEX %83,7 önde, OKX %75,35 ve Deribit %72.7 ile takip ediyor.

Satışlar, De-Fi borç verme sektörü tasfiye hacminin geçtiğimiz gün 130 milyon dolara ulaşmasıyla diğer kripto sektörlerine de yansıdı ve bu yıl için yeni bir zirve. En çok etkilenen protokoller arasında 64,3 milyon dolar kaybeden AAVE, Venüs 38,19 milyon dolar, Bileşik ise 13,02 milyon dolar kaybetti.

Reklam &nbsp &nbsp

Stabilcoinler etrafındaki FUD, özellikle de Terra’nın UST’nin bu hafta dolardan ayrılmasıyla piyasa katliamı suçlandı.

“UST’de gösterilen riskten endişe duydukları için şu anda stablecoin’lerden çıkmak için baskı var. The Block’un haber direktörü Frank Chapparo, CNBC’nin “The Exchange”e verdiği demeçte, bu olay muhtemelen kripto tarihindeki en yıkıcı olay ve muhtemelen yaklaşık 30 milyar doları yok oldu.

Sabit koin 0,98 doların altına düştükten sonra geçen hafta sonu ilk olarak de-pedesi kaldırılan UST, LFG’nin onu dolar değerinde sürdürmeyi amaçlayan acil eylemine yol açtıktan sonra ortaya çıktı, sadece daha da kötüleşmiş görünüyor. Stabilcoin Çarşamba günü 0,225 ABD Dolarına kadar düştü, ancak şimdi 0,48 ABD Dolarına geri döndü. Nisan başında 120 $ ‘a yükselen Terra’nın yerel tokeni LUNA da bir darbe aldı ve bu hafta yalnızca %98’in üzerine düşerek yazı yazarken 0,07 $’a oturdu.

Bununla birlikte, stabilcoin FUD yayılmaya devam ediyor ve tüccarlar UST’nin kötü durumunun diğer stabilcoinlerin başına düşebileceğinden korkan tüccarlar varlıklarını güvenlik ağları için boşaltırken kripto varlıkları arasında şok dalgaları gönderiyor. Justin Sun şimdiden TRX’in bir sonraki hedef haline gelmesine dair korkularını dile getirdi ve onu UST’yi taklit eden yakın zamanda piyasaya sürülen USDD stabilcoini yumuşatmak için bir plan hazırlamaya sevk etti.

“Binance’de TRX’i açığa çıkarmanın fonlama oranı %100 APR’nin üzerinde. LUNA’dan sonraki hedef TRX gibi görünüyor. TRON DAO Reserve, onlarla savaşmak için 2 milyar USD dağıtacak.” Sun Çarşamba günü tweet attı.


Yorum Yap