Luna Vakfı’nın BTC Zulası Tesla’nınkine Yakın – Ama Terra’nın Satın Alması BTC’nin Daha Yüksek Olması İçin Yeterli mi? ⋆ ZyCrypto

 Luna Vakfı’nın BTC Zulası Tesla’nınkine Yakın – Ama Terra’nın Satın Alması BTC’nin Daha Yüksek Olması İçin Yeterli mi?  ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Terra tarafından Bitcoin’in mevcut agresif birikimi, şüphesiz kripto para biriminin fiyatı için olumlu bir katalizör olmuştur. Şimdiye kadar, The Luna Foundation Guard (LFG) aracılığıyla, Terra’nın algoritmik UST sabit parasını desteklemek için 1,7 milyar doların üzerinde Bitcoin satın alındı.

LFG, 13 Nisan’daki rezervlerine işlem sırasında yaklaşık 100,4 milyon dolar değerinde olan 2.500 BTC ve dün 123 BTC daha ekledi. Bu nedenle, Terra şu anda 42.530 BTC’ye sahip ve bu, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 1,72 milyar dolar – Tesla’nın kurumsal hazine holdinglerinden sadece 700 BTC daha az.

Büyük satın alımlara rağmen, Terra’nın Bitcoin tarafından daha yüksek bir hamleyi sürdürüp sürdüremeyeceğine dair devam eden sorular var. Bir kripto veri araştırma şirketi olan “IntoTheBlock” tarafından hazırlanan bir rapora göre, LFG’nin son 30 günde 40.000 BTC’nin üzerine çıkarak en hevesli Bitcoin alıcılarından biri olmasına rağmen, bu yatırımlar hala Bitcoin’in günlük hacminin çok küçük bir bölümünü oluşturuyor.

Rapora göre, Terra’nın rezervlerine günlük ortalama 67 milyon dolarlık giriş, CoinGecko’nun verilerine göre Bitcoins’in günlük hacminin sadece %0.27’sini temsil ediyor. Ayrıca, Terra’nın 6 Nisan’da 223 milyon dolarlık en yüksek Bitcoin alımı, o günkü işlem hacminin yalnızca %0,88’ini oluşturuyordu ve Terra’nın pazar inancının daha gidecek çok yolu olduğuna işaret ediyor.

“Bu, Mart ayı sonlarında Bitcoin fiyatındaki etkinin, yükselişi tetikleyen gerçek satın almadan ziyade, Terra gibi büyük bir balinanın hevesle caydırıcı satıcıları biriktirmesinin psikolojik faktöründen kaynaklandığını gösteriyor.” Raporu okuyun.

Reklam &nbsp &nbsp

Ayrıca, balina adres etkinliğine daha derine dalmak da Terra’nınkine aykırı bir tablo çiziyor gibi görünüyor. Son üç ayda, 1k ila 10k BTC’ye sahip adreslerin sahip olduğu toplam Bitcoin bakiyesi en düşük seviyesine düştü. Bu balina tıklamasının, Bitcoin’in toplam arzının dörtte birinden fazlasını elinde tuttukları göz önüne alındığında, gerçek piyasa hareketlileri olarak kabul edildiğini belirtmekte fayda var.

Zincir üstü veriler, 100 BTC’nin üzerinde tutan grupların çoğunlukla pozisyonlarını azalttığı için bu grubun sessizleştiğini gösteriyor.

Ancak bu likidite, özellikle son 30 günde en hızlı büyümeye sahip olan 0,001 BTC ile 0,01 BTC arasında tutan grup olmak üzere daha küçük adreslere akıyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in düşüş eğilimi, Federal Rezervlerin kaymaları ve yatırımcı kararlarını engellediğine inanılan diğer mikroekonomik endişeler de dahil olmak üzere diğer sorunların bir listesine atfedilse de, büyük yatırımcılar hala Terra’nın BTC alımlarında neyin en kötü gidebileceğini düşünüyor gibi görünüyor. .

Bununla birlikte, Bitcoin 1 Nisan’dan bu yana %13’e yakın bir kayıpla gerilemeye devam ediyor ve Bitcoin’in bir sonraki roket aşamasının 2024’e kadar ateşlenmeyebileceğini söyleyen aslanlı bir tüccar olan Peter Brandt gibi yatırımcılarla rapor verirken 40.390 dolardan işlem görüyor.


Yorum Yap