Macro Guru Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasaları Bundan Beş Yıl Sonra Nasıl Görünecek?

 Macro Guru Raoul Pal’a Göre Kripto Piyasaları Bundan Beş Yıl Sonra Nasıl Görünecek?

Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, blok zincir teknolojisi dünyasının, genişletilmiş bir ayı piyasası olup olmadığına bakılmaksızın hem olgunlaşmasını hem de yeni ufuklarla mücadele etmesini bekliyor.

BitBoy Crypto YouTube kanalıyla bir röportajda, Pal diyor Önümüzdeki birkaç yıl içinde Web 3.0 internete hakim olacak ve hükümetlerin merkez bankası dijital para birimleri (CBDC’ler) biçiminde kendi kripto para birimlerini piyasaya sürmesi muhtemel.

“İnsanlar Web2 platformlarını yazıyorlar. Facebook Meta gibi, olmayacak. [Same with] Twitter. Beş yıla kısın, Web3 entegrasyonuna sahip olacaklar. Hepsi. İnsanların anlaması gereken Facebook, dört milyar kişilik bir ağdır.

Beş yıl içinde, ister Circle gibi özel sektör, ister kamuya ait olsun, merkez bankası dijital para birimlerini de piyasaya sürmüş olacağız.

Belki [European Central Bank] halka açılmaya çalışır. Her iki durumda da, bu artık herkese dijital dünyaya girmek için rampa içi ve rampa çıkışı sağladı. Ve bu kesinlikle geliyor.

Egemen servet fonları. Bunlar zengin ulusların büyük sermaye havuzlarıdır. Bu, merkez bankasının rezervlerinden farklıdır. Bu milletlerin zenginliğidir. Bu geliyor. Biliyorum çünkü onlarla konuşuyorum ve bunu yaptıklarını biliyorum.

Ayrıca tüm yatırım bankalarının artık uzayda her türlü ürünü ürettiğini biliyoruz. İnsanların opsiyon ticareti yapma yeteneği. Yani hepsi de geliyor.”

Ayrıca risk sermayesi yatırımlarının (VC) kripto alanına akışı da Pal’in radarında. İnsanların yaratmaya odaklanması gereken zaman ayı piyasaları olduğunu söylüyor ve kripto cüzdan güvenliği gibi mevcut endişeleri çözmenin yanı sıra yeni ürünlerin gelişeceğini tahmin ediyor.

“Bir sürü yeni yatırım yönetimi ürünü olduğunu biliyoruz. Bu oluyor.

Ancak az önce olan en büyük şey, geçen yıl VC’ye giden 32 milyar dolardı. Twitter’da yazdığını görüyorsun, ayı piyasalarında yaptığın şey inşa. Bu, iş kurmaya başladığınız zamandır. Uzayda iki iş kuruyorum ve herkes bir şeyler yapıyor.

Bunun diğer tarafında ortaya çıkacak olan şey cüzdanlar, yapamayacağınız şekillerde güvenlik…

Biliyor musun, şu an çok tıknaz. MetaMask’ınızdan Ledger’ınıza para taşımak ve bunun gibi şeyler çok korkutucu. Cüzdan sorunu çözülecek. Entegrasyonlar her yerde çözülecek. Hepsi bu kadar.”

Makro yatırımcı, yakın zamanda piyasaya sürülen ApeCoin’i (APE) başarılı bir kullanım örneği olarak göstererek sosyal jetonların yükselişinin yakın olduğunu düşünüyor.

“Sanırım her zaman bahsettiğim en büyük şey, çünkü ben de buna dahil olan bir iş kurmakla ilgileniyorum, sosyal belirteçler. Henüz onları neredeyse hiç görmedik. Onlar hakkında konuşuyorum ve insanlar ‘Neden bahsettiğini gerçekten bilmiyorum’ diyorlar.

Sıkılmış Ape Yat Kulübü, [for example]. Yuga Labs, üç projesi arasında yaklaşık 40.000 kişilik bir izleyici kitlesine sahipti. Bu 40.000 kişi bir grup OG’ye sahipti [original] varlıklar. Sonra APE jetonunu piyasaya sürdüler ve [it’s] bugün itibariyle 3 milyar dolar veya 4 milyar dolar değerinde.

Tamam, bu da nereden çıktı? Orijinal varlıkların boyutunun dört katı mı? Çünkü herkes bu topluluğa dahil olmak istiyor ve bu sizin dahil olmak için para biriminiz.”

Pal, diğer eğlence ve kültür alanlarının, hem marka bilinirliği hem de toplulukların en sevdikleri spor takımlarından veya müzisyenlerinden yararlanabilmeleri için sosyal belirteçlere katılmasını bekliyor.

“Bunun nereye gideceğine başlamadık. Her spor takımı, her büyük pop yıldızı, her film, film serisi, moda markaları, hepsi bu şekilde gidiyor.

Yani NFT [non-fungible tokens] Şimdi sahip olduğumuz çılgınlık, üç yıllık süreyi kısalttı ve hepimiz ‘Kimin ağlarının bir parçasıyız? Aman Tanrım, bu pop yıldızını yeni keşfettim! Az önce muazzam bir bir numaralı hit single’ları oldu. Jetonum 300 kat arttı!’

İşte gideceğimiz dünya bu.”

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Natalia Siiatovskaia/AmeliAU

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap