Maple Finance Solana’ya Genişliyor

 Maple Finance Solana’ya Genişliyor

Önemli Çıkarımlar

Maple, daha önce sahip olmadığı bir şey olan Solana ekosistemine teminatsız borçlanma getirdi. Borçlular X-Margin tarafından değerlendirilecek ve stablecoin ihraççısı Circle da işe alındı. Maple Solana, önümüzdeki aylarda bir SYRUP jetonu piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu makaleyi paylaş

Kurumsal krediler için merkezi olmayan pazar yeri olan Maple Finance, Solana’da hizmete girdi. Maple, ortaklarıyla birlikte Solana ekosistemini büyütmek için 45 milyon dolarlık bir havuz sunacak.

Maple Finance Şimdi Çok Zincirli

Yetersiz hizmet verilen bir merkezi olmayan finans alanı – teminatsız borç verme – yeni bir blok zincirine genişledi.

Maple Finance’in sahip olduğu canlı gitti Solana’da. Kurumsal borç piyasasının arkasındaki ekip, 2022’nin sonuna kadar 300 milyon dolarlık bir havuz planlarıyla Solana blok zincirinde teminatsız krediler vermek için 45 milyon dolar ile başlıyor.

Genişlemenin arkasındaki ortaklar arasında gizliliği koruyan, veriye dayalı borç verme platformu X-Margin, dijital varlık yöneticileri CoinShares ve stabil coin ihraççısı Circle yer alıyor.

Duyuru üzerine Maple’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sidney Powell şunları söyledi:

“İlk çok zincirli sermaye piyasası çözümünü oluşturmak, yüksek kaliteli borç verenleri ve borç alanları cezbetti ve çekmeye devam edecek, Solana üzerine inşa edilen yenilikçiler için benzeri görülmemiş büyüme fırsatları yarattı ve tüm endüstrinin gelişmesini sağladı.”

Maple Finance kullanarak, kripto yerli şirketler, aksi takdirde elde edilmesi zor olacak sermaye verimli bir şekilde operasyonlarını optimize etmek için teminatsız krediler kullanabilir. Maple Solana’daki ilk kredi alanlar arasında kripto odaklı girişim şirketi Framework ve Sam Bankman-Fried destekli ticaret şirketi Alameda Research yer alıyor.

Merkezi olmayan ve merkezi finans arasında bir geçiş noktası olarak Maple, potansiyel borçluları kredi itibarı açısından değerlendirmek için insan aktörleri kullanır. Umutlu borçlular, bir kredi verilmeden önce titiz bir durum tespiti sürecinden geçmelidir. Maple Solana’da bunu yapacak ilk havuz delegesi, kurumsal kredilerin faizlerini ve ödemelerini fiilen ihraç etmek, sigortalamak ve yönetmek için kredi puanlamasına ek olarak görevlendirilen X-Margin’dir. Bu görevleri aktif olarak yönetmek için Maple’ın altyapısını kullanacak.

Basın zamanında, Maple Solana havuz Circle’ın USDC stablecoin’inde 34 milyon doların üzerinde paraya sahip ve yakında ilk kapasitesine ulaşması muhtemel. Yaklaşık bir yıl önce piyasaya sürülen Maple, şimdiye kadar Ethereum ekosistemine yaklaşık 900 milyon dolar likidite sağladı ve yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde kredi sağladı.

Geçtiğimiz Şubat ayında Maple, kurumların potansiyel olarak ödünç alabileceği 30 milyon dolarlık Ethereum’u getiren Celsius’u dahil ederek hizmetlerini merkezi finans kreditörleri alanına genişletti. Kurumların, Maple’ı düzenlemelere uygun bir şekilde kullanabileceklerine dair güveni korumalarına yardımcı olmak için, tüm borçluların müşterinizi tanıyın ve kara para aklamayı önleme kontrollerinden geçmesi gerekir.

Maple Solana ekibinin de ŞURUP yönetimini başlatma planları var. jeton Önümüzdeki üç ila altı ay içinde, bu, Maple Ethereum için var olan MPL belirtecine benzer olacaktır. Ayrıca, Maple’dan bir temsilci Crypto Briefing’e X-Margin’den sonra görevlendirilecek bir sonraki kredi değerlendiricisinin “kurulu bir b2b kripto borç veren, aracılık, saklama ve ticaret firması” olacağını söyledi.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Maple Finance, DeFi için Kurumsal Krediler Başlattı

Maple Finance, kurumsal sermaye için merkezi olmayan bir pazar yeri inşa ediyor ve sonunda teminatsız kredileri kripto-yerli şirketler için bir gerçeklik haline getiriyor. Maple Finance Canlı Yayına Geçiyor Maple Finance kurumsal bir borç başlatıyor…

Maple Finance İzinli Havuzla Kurumsal DeFi Pazarını Hedefliyor…

Maple Finance, BlockTower Capital ve Genesis ile ortaklaşa yeni bir kredi havuzu başlattı. Maple Finance İzinli DeFi Havuzunu Başlattı Maple Finance, yerleşik kurumlar için büyük adımlar atıyor…

Maple Finance, Celsius’u İlk CeFi Borç Veren Olarak Yerleştirdi

Merkezi olmayan bir kurumsal sermaye piyasası olan Maple Finance, platformundaki ilk CeFi kredi sağlayıcısı olarak Celsius’u bünyesine katacağını duyurdu. Celsius, Maple Finance’e Borç Verecek Maple Finance,…Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap