Mart Ayında GameFi’nin En Büyük Kazananı Kimdi | Mart Aylık Raporu | CryptoSlate

 Mart Ayında GameFi’nin En Büyük Kazananı Kimdi |  Mart Aylık Raporu |  CryptoSlate

OyunFi projeler, Şubat ve Mart aylarında olumsuz makro ortama güçlü bir direnç gösterdi ve birçok gelişme alanı yalnızca istikrarlı bir şekilde büyümekle kalmadı, aynı zamanda piyasa trendlerine karşı çıktı.

Footprint Analytics verileri, GameFi oyun projelerinin sayısının bir önceki aya göre %5 artarak 1.406’ya çıktığını gösteriyor. Ay sonundaki işlem hacmi, bir önceki aya göre %154 artışla 129 milyon $ oldu. Aktif kullanıcılar Şubat ayına göre %56 arttı. İki oyun projesinin, Par Savaş Çevrimiçi ve DeFi Krallıklarıson 30 gün içinde aktif kullanıcı sayısında %25.000’den fazla artış gösterdi.

Aşağıdakiler, verileri kullanarak Mart ayında GameFi için genel durumu analiz edecektir.

GameFi Pazarına Genel Bakış

GameFi Proje Sayısı Aylık %5, BSC Proje Sayısı Yılda %1303

GameFi’nin genel gelişimine bakıldığında, geçtiğimiz yıl birçok blok zinciri ve oyun projesi ortaya çıktı. Footprint Analytics’e göre, 31 Mart itibariyle GameFi sektörüne katılan 35 blok zinciri vardı ve toplamda 1.406 oyun projesi bir önceki aya göre %5 arttı.

Footprint Analytics – Zincirlere Göre GameFi Protokollerinin Sayısı

İlk projelerin çoğu, ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücretlerinin etkisi nedeniyle Ethereum’a odaklanmış olsa da, zayıf kullanıcı deneyimi geliştirme hızını yavaşlattı. Bunun yerine BSC, Polygon, WAX ve EOS gibi zincir üstü oyun projeleri giderek artıyor.

özellikle, BSC yıllık %133 artışla en hızlı büyüyen proje sayısına sahiptir. Mart ayı sonuna kadar BSC’de konuşlandırılmış 449 oyun projesi ile düşük gaz ücretleri ve Ethereum’dan 5 kat daha yüksek bir verime sahip.

Aynı zamanda, bazı zincirler, tüm ekosistemi yönlendiren tek bir projeye sahip olma sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Örneğin, Splinterlands, son üç aydır kullanıcı sayısına göre En İyi 5 GameFi projesi olan Hive’ın geliştirilmesini tek başına yürütmüştür. Ayrıca, Mart ayında günlük işlem hacminde Axie Infinity’yi birkaç kez aşan ve bu metriğe göre en büyük proje haline gelen Harmony’de DeFi Kingdoms var.

Footprint Analytics – Hacme Göre En İyi 10 Oyun Sıralaması

GameFi’nin İşlem Hacmi Arttı, Aktif Kullanıcılar Aylık %56 Arttı

Kullanıcı sayısı, tüm GameFi ekosisteminin sağlıklı çalışmasının anahtarıdır. Kullanıcı yoksa oyun projesi değersiz hale gelecektir. 31 Mart itibarıyla toplam aktif kullanıcı sayısı 1,27 milyonu yeni olmak üzere 10,96 milyondur. Şubat ayına göre aktif kullanıcı sayısı %56 arttı.

Footprint Analytics – Aylık Oyuncular TrendFootprint Analytics – GameFi Zincirden Yeni Kullanıcılar

Par War Online ve DeFi Kingdoms, GameFi’nin aktif kullanıcı sayısındaki hızlı büyümesini sağlayan oyunlardır. Son 30 günde aktif kullanıcı artışı sırasıyla %28,931 ve %25,319 olmuştur. Bu iki oyun, öncelikle DeFi Kingdoms için %300 ila %400 APY LP gibi yüksek gelir yaratma fırsatları nedeniyle kullanıcıları cezbetmektedir.

Footprint Analytics verilerine göre GameFi’nin ticaret hacmi, Rusya-Ukrayna ihtilafı nedeniyle düşüş eğiliminde. Ancak 21 Mart’tan sonra bu hacim hızla yükseldi ve ayı Şubat ayına göre yüzde 154 artışla 129 milyon dolar olarak tamamladı. Kişi başına yaklaşık 30 ila 105 dolar olan kişi başına düşen hacimden kademeli olarak toparlandı.

Footprint Analytics – GameFi of Volume TrendFootprint Analytics – GameFi Volume ve Kullanıcı Başına İşlemler

Görüldüğü gibi GameFi pazarı makroekonomik etki nedeniyle işlem hacminde düşüş eğilimi gösterse de Mart ayının sonundan sonra GameFi sektörüne daha fazla yeni kullanıcının katılmasıyla hızlı bir şekilde toparlandı. Bu, mantıklı tokenomiklerin ve ürünlerin, kullanıcıların ilgisini çeken oyunlar yaratabileceği anlamına gelir.

GameFi Aylık Yatırım Hacmi Aylık %307 Arttı

Veriler, Mart ayında GameFi yatırımlarının Şubat ayına göre %307 artışla 458 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Yatırım sektörü açısından en büyük artışlar GameFi kategorisinde NFT ve Web3’te görüldü.

GameFi protokollerinin sayısı arttıkça, BSC gibi blok zincirlerinin akışı, GameFi sektöründeki Ethereum’un yavaş hızını kırarak fon akışının devam etmesine katkıda bulundu.

Footprint Analytics – Oyun Finansmanı dağıtımı

GameFi projelerinin aldığı finansman esas olarak tohum turlarından geliyor, bu olgunun arkasındaki ana neden GameFi endüstrisinin erken aşamada olması ve kaliteli oyun projelerinin geliştirme döngüsünün uzun olması, aynı zamanda yatırımcıların gözlemlemesi gereken trend döngüsüdür. Endüstri.

Ayak İzi Analizi – Finanse Edilen Aylık GameFi Projesi Sayısı

GameFi’nin Mart’ta Çevreden Çıkışını Hızlandıran Oyun Projeleri

Footprint Analytics, GameFi’nin yeni kullanıcıları kriptoya çekmenin en etkili yollarından biri olduğuna inanıyor. Daha güçlü oynanışa ve daha yüksek getiriye sahip fırsatlar, gelecekte GameFi’nin ana odak noktası olacak.

Ayak İzi Analizi – Günlük Oyuncuların Sıralaması (31 Mart)

Sıcak Oyun Projeleri

Çoklu oyun ekosistemine sahip olmak ve oyunlar arasında birlikte çalışabilirlik, kullanıcı katılımı için daha caziptir.

Kullanıcı sayısı ve işlem sayısından Mart ayında kullanıcıların işlemlere katıldığı çok sayıda GameFi projesi olduğu görülüyor. Ama daha popüler olanları DeFi Kingdoms’dı. StarSharks ve Thetan Arenası. Üç oyun projesinin kullanıcı sayısı ve işlem sayısı artıyor.

Ayak İzi Analizi – DeFi Kingdoms Kullanıcıları ve İşlemleri

Thetan Arena, güçlü oynanışı, mobil desteği, kısa oyun süresi (tur başına 3 ila 5 dakika) ve düşük giriş maliyeti ile hızla yeni kullanıcılar kazandı.

Footprint Analytics – Thetan Arena Kullanıcıları ve İşlemleri

Starsharks, en büyük kullanıcı büyümesine sahip BSC projesidir. NFT varlıklarının tam kullanımını ve likiditesini kolaylaştırmak için oyuncuların platformun yerel kiralama özelliği aracılığıyla NFT’leri satın alabilecekleri veya kiralayabilecekleri yenilikçi Rent to Play modelinden yararlanır.

Footprint Analytics – StarSharks Kullanıcıları ve İşlemleri

yıldız köpekbalıkları tutma oranı Mart ayında %13 idi ve genel kullanıcı tutma oranı düşüyor. Kıyasla. Cryptokitties (popüler bir Ethereum zincir oyunu) Mart ayında %1.2 tutma oranına sahipti.

Bu, inovasyon ve proje likiditesinin kullanıcıları elde tutmak için önemli olduğunu göstermektedir.

Footprint Analytics – Starsharks Aylık Elde Tutma AnaliziFootprint Analytics – Cryptokitties Aylık Elde Tutma Analizi

Kullanıcı Sayısında Kilitlenme Olan Oyun Öğeleri

Footprint Analytics verilerine göre MetaverseMiner’ın kullanıcı sayıları ve işlemleri çöküyor. Oyuncular (istikrarlı jeton veya itibari para cinsinden) daha az gelir elde ettiğinde, bunun gibi oldukça deneysel oyunlar genellikle trafik kaybıyla karşı karşıya kalır.

Footprint Analytics – MetaverseMiner Kullanıcıları ve İşlemleri

Mart ayrıca GameFi tarihindeki en büyük güvenlik ihlallerinden birini gördü. 23 Mart’ta siber suçlular, kripto para biriminde Axie Infinity kullanıcılarından 622 milyon dolar çaldı. Sonuç olarak, kullanıcı sayısı azaldı.

Footprint Analytics – Axie Infinity Kullanıcıları ve İşlemleri

Özet

Avrupa’daki gergin duruma ve olumsuz bir piyasa trendine rağmen GameFi sektörü proje sayısı, işlem hacmi, kullanıcı ve yatırım olarak büyümeye devam etti.

Öte yandan, sektör, özellikle güvenlik açısından birçok aksilik yaşadı. Son derece güvenli kabul edilen Axie Infinity ile ilgili haberler güveni sarstı ve yatırım yaparken daha fazla özen ve araştırmaya duyulan ihtiyacı vurguladı.

Mart Etkinlikleri İncelemesi

NFT ve GameFi

Axie Infinity Tokens AXS, SLP 622 Milyon Dolardan Sonra Ronin Hack Ortalama haftalık NFT ticareti %54 düştü MoMCard oyunu Cross the Ages 12 milyon $ tohum turunu tamamladı Fidenza #692 NFT 320 ETH’ye Satıldı, Değeri Yaklaşık 1MEstee Lauder Decentraland Metaverse Moda Haftası boyunca NFT’leri Dağıtmak için

Metaverse ve Web3

Meta, Kanada’da Metaverse Mühendislik Merkezi’ni başlattı, 2.500 personel istihdam edecekWeb3 portal projesi Mask Network, merkezi olmayan gizlilik protokolü ile bir ortaklık duyurdu MystikoWeb3 Platform Op3n ve Avalanche Foundation, 100 milyon dolarlık bir içerik oluşturucu fonu başlattıPolygon Studios ve Metaverse AI Enter into Strategic PartnershipWeb 3 Oyun Geliştirme Platformu Joyride Lansman Öncesinde 14 Milyon Dolar Artırdı

DeFi ve Jetonlar

100 Milyon Dolarlık Dalga Finansman Fonu, Yeni Cardano DeFi Platformlarına Likidite SunuyorZUMi Finans Listeleri Arbitrum, Arbitrum Zincirinde TVL 24 Saat İçinde 16 Milyon Doları AştıCashio saldırganları 100.000 Dolardan az kaybeden kullanıcılara geri ödeme yapacakNew York Fed Brandon Neal, DeFi protokolünün COO’su Euler FinanceIoTeX 100 Milyon Dolar’ı Başlattı Sürdürülebilir Ekosistem Fonu

Ağ altyapısı

Astar Network Total Value Locked (TVL) 1 milyar doları aştıTerra’nın piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı Avalanche zincirinde USDC ihracı 900 milyon doları aştı Avalanche zincirindeki toplam NFT işlemi miktarı 200 milyon doları aştı, rekor bir seviyeye ulaştıTerra kurucusu “10 milyar dolarlık Bitcoin rezervi” hakkında konuşuyor “yine planla

kurumlar

İtalyan bankacılık devi UniCredit, kripto madencilerinin hesaplarını yasa dışı olarak kapattığı içinCrypto.com’a 144 milyon dolar para cezası verdi. banka Silvergate Capital bir satın alma derecesi ve 200$ fiyat hedefi

Dünya çapında

Hintli milletvekili kripto vergisini %30’dan fazla artırmayı önerdi Rio de Janeiro şehri 2023’ten itibaren emlak vergileri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planlıyorRusya Merkez Bankası Kripto Para Birimleri Dahil P2P İşlemlerini İzlemeyi HızlandırıyorABD’li Milletvekili Bitcoin’in Amerikan Değerleriyle Uyumlu Olduğunu, Bitcoin’in Amerikan Değerleriyle Uyumlu Olduğunu Söyledi DollarNew ABD faturası, kripto firmalarının yaptırımlı şirketlerle iş yapmasını yasaklıyor

Tarih ve Yazar: Nisan 2022, Vincy

Veri Kaynağı: Ayak İzi Analitiği –Mart 2022 Rapor Panosu

Bu parça katkıda Ayak İzi Analizi topluluk.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının diğer herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap