Massachusetts merkezli Bentley Üniversitesi, Öğrenim Ödemeleri İçin Artık Bitcoin ve Ethereum’u Kabul Ediyor ⋆ ZyCrypto

 Massachusetts merkezli Bentley Üniversitesi, Öğrenim Ödemeleri İçin Artık Bitcoin ve Ethereum’u Kabul Ediyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

ABD merkezli Bentley Üniversitesi, diğer ödeme seçeneklerinin yanı sıra, öğrenim ödemeleri için kripto para birimlerini kabul ediyor ve bu, onu kriptoda öğrenim ödemeleri için bir seçenek sunan ilk Üniversitelerden biri haline getiriyor.

Bu haftanın başlarında yapılan bir duyuruya göre, Massachusetts merkezli Üniversite, “iş dünyasını değiştiren teknolojilerin erken benimsenmesinde öncülük etme konusundaki uzun süredir devam eden taahhüdü” ışığında yeni dijital seçeneği öğrencilerin kullanımına sunduğunu söyledi.

Topun yuvarlanmasını sağlamak için Üniversite, ödeme ve saklama hizmetleri sağlayıcısı olarak hareket edecek kripto borsası Coinbase ile ortaklık yaptığını belirtti.

Üniversite, üç kripto para birimini (Bitcoin, Ethereum ve stablecoin USD Coin) kabul etmek için kripto borsası Coinbase ile ortaklık kuruyor ve öğrencilere ve ailelerine öğrenim ücretlerini ödemeleri için yeni yollar sunuyor.” Duyuru okundu. Üniversite ayrıca, diğer madeni paralara atıfta bulunmadan söz konusu kripto para birimlerinde hediye ve bağış kabul etmeyi planlıyordu.

Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesiyle Bentley Üniversitesi, Bentley Blockchain Derneği’ni kuran bir öğrenci yetiştiren kurum olmaktan kendi başarı hikayesine sahip oldu.

Reklam &nbsp &nbsp

Üniversitenin Başkanı E. LaBrent Chrite yaptığı açıklamada, “Bentley Üniversitesi, değişen dünya ekonomisinde başarılı olacak bilgi ve becerilere sahip iş liderlerini hazırlamada ön saflarda yer alıyor” dedi. “Öğrencilerimizin öğrenmekte olduğu ve yakında girmek üzere oldukları küresel iş ortamını değiştirecek olan bu teknolojiyi benimsemekten gurur duyuyoruz.”

Kripto para birimleri dünya ekonomisinde giderek daha önemli bir rol oynamaya devam ederken, gençler sektördeki en büyük oyunculardan bazıları oldu. Pew Araştırma Merkezi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, ABD yetişkin nüfusunun %16’sı kripto para birimlerine yatırım yaptı, ticaret yaptı veya kullandı.

Bununla birlikte, bu klikteki kripto kullanıcılarının çoğunluğu, %31 ile 18 ila 29 yaşları arasındaki kişilerdir. Kullanıcıların %21’i 30 ila 49 yaşları arasındayken, 50 ila 64 yaşları arasındakiler yalnızca %8’dir.

Küresel kripto pazarının 2028 yılına kadar iki katından fazla olacağı tahmin ediliyor, bu da talebin aşırı artmasını ve dolayısıyla öğrenciler için kripto odaklı müfredatlar sunma ihtiyacını görebiliyor. Halihazırda 104 yaşındaki üniversite, öğrencilerin gelişmekte olan sektöre olan ilgisinden beslenen blockchain uygulamalarına ve merkezi olmayan finansa odaklanan yeni bir kripto finans kursu başlatmayı planlıyor.

Şu anda kriptoda öğrenim ödemelerini kabul eden öğrenim kurumları arasında New York’taki King’s College, California Intercontinental University ve The University of Pennsylvania’s Wharton okulu bulunmaktadır.


Yorum Yap