Mayıs 2021 Bitcoin Çöküşü Haritaları Potansiyel BTC Kapitülasyon Senaryosunu Öngören Analist

 Mayıs 2021 Bitcoin Çöküşü Haritaları Potansiyel BTC Kapitülasyon Senaryosunu Öngören Analist

Bitcoin Mayıs 2021 çöküşünü çağıran bir analist, dramatik bir teslimiyet olayı da dahil olmak üzere BTC için olası senaryolar ortaya koyuyor.

Dave the Wave olarak bilinen takma adlı analist, 98.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in muhtemelen 25.000 $ aralığının altına düştüğünü söylüyor.

Referans olarak, BTC yatırımcılarının bir sonraki görebileceklerine örnek olarak Mayıs 2021 ve Kasım 2021 düzeltme dönemlerini kullanıyor.

“Bir önceki ikisiyle karşılaştırılabilir bir Bitcoin hareketi alırsak, 25.000 dolarlık bölgeye bakarsak.”

Kaynak: Dalga Dave/Twitter

Analist ayrıca, son haftalardaki düşüş fiyat hareketine rağmen, 200 haftalık hareketli ortalamasının (MA) önerdiği gibi BTC’nin hala önemli bir dezavantajı olduğuna dikkat çekiyor. Dave the Wave, Bitcoin’in hala 200 haftalık hareketli ortalamasının oldukça üzerinde olduğunu ve 20 haftalık hareketli ortalamasının tarihsel olarak bir ayı piyasası bitmeden 200 haftalık MA’yı tekrar ziyaret etme eğiliminde olduğunu söylüyor.

“Biri boğa ayıları ve ayı boğaları için.

200 haftalık MA’nın oldukça yüksek olduğunu unutmayın. [above the previous peak]…. 20 haftalık MA ona doğru ilerlerken…”

Kaynak: Dalga Dave/Twitter

Analist, Bitcoin için en olası senaryonun genişletilmiş bir düşüş trendi olduğunu söylese de, uzaklaşmanın BTC’nin hala güçlü bir uzun vadeli yükseliş trendinde olduğunu belirtiyor.

“Bitcoin fiyatı piyasada gelişmeye devam ettikçe daha iyimser teorilerden birkaçı kayıplara karışmış olabilir, ancak makro boğa devam ediyor… [logarithmic growth channel]”

Kaynak: Dalga Dave/Twitter
Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Klerka/CHIARI VFX
Yorum Yap