Meksika’nın En Zengin Üçüncü Kişisi “Enflasyon Fırtınasını” Tahmin Ettiğinden “Bitcoin Satın Alın” Diyor ⋆ ZyCrypto

 Meksika’nın En Zengin Üçüncü Kişisi “Enflasyon Fırtınasını” Tahmin Ettiğinden “Bitcoin Satın Alın” Diyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Meksika’nın en zengin üçüncü kişisi Ricardo Salinas Pliego, enflasyonun dişleri küresel ekonomileri yutmaya devam ederken ortaya çıkabilecek bir durgunluk fırtınası öngörüyor.

66 yaşındaki Pliego, Salı günü yaptığı bir tweette, insanları ileride daha da zor olacağına inandığı şeylere karşı kendilerini korumak için Bitcoin satın almaya çağırdı.

“Enflasyonla ne olacağını zaten biliyoruz, paranıza iyi bakmanız için Bitcoin almanızı tavsiye ederim, en azından küçük bir tasarruf.” Tweet attı.

Ne zaman bir hükümet para arzını şişirmeye karar verse, olumsuz sonuçlardan kaçış yok” dedi.

Milyarder, Federal Rezervin henüz küresel bir ekonomik çöküşü tetikleyebilecek balonlaşan ABD enflasyonuyla başa çıkma konusunda ciddiyet göstermediğinden endişeleniyor. Geçen hafta Miami’deki “Bitcoin 2022” konferansı sırasında konuşan Pliego, Fed’i “havadan sahte para kazandığı” için azarladı. Ayrıca ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bank for International Settlements’dan Agustín Carstens ve “fiat sapkınlarından” nefret eden kötü adamlar olarak nitelendirdiği Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’ın resimlerini koydu.

Reklam &nbsp &nbsp

Ona göre, ABD’de 2020’de 4,1 trilyon dolardan 8,9 trilyon dolara yükselen “sahte varlıklar” var ki bu, üç yılın altında %117.073’lük bir artışı ve ABD tarihindeki en büyük borç birikimi çılgınlığını temsil ediyor. Bunların hepsi Yellen ve Jeremy Powell’ın gözetiminde yapıldı ve 1913’te Federal Rezerv’in kurulmasından bu yana dolar değerini %96’dan fazla düşürdü.

Dolardan çok daha kötü olduğunu belirterek Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) ile ilgili endişelerini de dile getirdi. “CBDC çıkarsa, bu insanlar paranızı nasıl harcayabileceğiniz konusunda tam kontrole sahip olacaklar.” Pliego, eklemeden önce “Cildinizi kurtarmanın yolu; bitcoin satın alın ve bu sh * tcoin’leri satın.

Biden yönetiminin bu hafta bir dizi önemli ekonomik göstergeyi hazırlamasıyla birlikte, artan yaşam maliyetlerini ölçmek için yaygın olarak kullanılan bir gösterge olan Amerika Birleşik Devletleri Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Mart ayında tahmin edilenden daha hızlı tırmanarak kırk yılın en yüksek seviyesi olan 8.5’e yükseldi. yüzde. Uzmanlar şimdi önümüzdeki kısır zamanlar konusunda uyarıyorlar.

Pazartesi günü, Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, Çalışma Bakanlığı’nın Şubat ayında fiyatlarda çarpıcı bir artışa işaret eden önceki Çekirdek TÜFE raporunun, Rus savaşının neden olduğu petrol ve gaz maliyetlerindeki artışı gösteren rakamların çoğunluğunu içermediğini söyledi. Psaki, “Putin’in fiyat artışı nedeniyle Mart ayı TÜFE manşet enflasyonunun olağanüstü yükselmesini bekliyoruz” dedi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.


Yorum Yap