Meta’dan Mark Zuckerberg, NFT’lerin Hem Instagram’a hem de Facebook’a Geldiğini Söyledi

 Meta’dan Mark Zuckerberg, NFT’lerin Hem Instagram’a hem de Facebook’a Geldiğini Söyledi

Meta CEO’su ve kurucusu Mark Zuckerberg, teknoloji holdinginin en büyük sosyal medya markalarından ikisinde dijital koleksiyonlarla denemeler yaptığını söyledi.

Zuckerberg diyor Meta, NFT’leri diğer uygulamalara yaymadan önce başlangıçta Instagram’da ve ardından Facebook’ta takas edilemeyen belirteçleri (NFT’ler) test edecek.

“Yalnızca meta veri deposu ve Reality Labs’ın çalışmalarında değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT’ler için geliştirmeye başlıyoruz.

Ve bugün duyurmak ve paylaşmak istediğim yeni şeylerden biri, içerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT’lerini gösterebilmeleri için Instagram’da dijital koleksiyonları test etmeye başlıyoruz…

Bunu test etmeye başlayacağım için gerçekten heyecanlıyım. Yakında benzer işlevleri Facebook’a da getireceğiz. Ve sonra belki ailemizdeki diğer uygulamalara.”

Zuckerberg ayrıca Meta’nın, içerik oluşturucuların artırılmış gerçeklik (AR) platformu Spark AR Studio’yu kullanarak Instagram Stories’de 3D NFT’ler yayınlamasına izin verecek işlevsellik üzerinde çalıştığını söylüyor.

“Ayrıca, Spark AR kullanarak Instagram Stories’e getirebileceğiniz temel olarak 3D NFT’ler olan artırılmış gerçeklik NFT’leri üzerinde çalışacağımızı da biliyoruz.”

Zuckerberg’e göre ifade ve kâr, dijital koleksiyonları besleyen başlıca faktörlerden ikisi.

“Bence bunun büyük bir kısmı ifadeyle, kendin hakkında bir şeyler söylemekle ilgili. Profilinde ne istiyorsun? Göstermek istediğiniz koleksiyon nedir?

Ve belki bununla ilgili bir finansal bileşen vardır ve insanlar bu şeyleri satın almıştır ve belki bir noktada onları satmak isterler.

Ama çoğu ifadeyle ilgili. Kesinlikle mantıklı bir sosyal ağ bağlamında.”

CEO, yaklaşık iki ay önce Instagram’ın NFT’leri dahil edeceğinin sinyalini verdi, ancak o sırada belirli bir çıkış tarihini açıklamadı.

IC Fiyat İşlemini Kontrol Edin

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Shutterstock/Yabancı Adam/Nikelser Kate

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap