Miami Etkinliğinden Gelen Coşku Fışkırırken Bitcoin Fiyatı 42.000 Doların Altında Geri Çekiliyor

 Miami Etkinliğinden Gelen Coşku Fışkırırken Bitcoin Fiyatı 42.000 Doların Altında Geri Çekiliyor

Bitcoin fiyatı 43.500 dolarlık direnç bölgesini geçemedi ve rotayı değiştirmeden önce 42.000 dolarlık işaretin altına düştü.

Birden fazla grafik, dünyanın en değerli kripto para biriminin şu anda düşüş özellikleri sergiliyor ve 40.500 dolara doğru hareket etmeye karşı savunmasız kalmaya devam ettiğini gösteriyor.

Bitcoin, 22 Mart’tan bu yana ilk kez 42 bin dolar seviyesinin altına düştü ve artan faiz oranlarıyla ilgili endişeler nedeniyle bu yıl işlem gördüğü aralığa geri döndü.

Önerilen Okuma | BTC Balinaları Satıcılardan Yeni Tedarik Almakla Meşgul Olurken Bitcoin Ve Eter Yükseliyor

6. Düz Gün İçin Bitcoin Backpedals

En popüler kripto para birimi, Pazartesi sabahı Asya’da 41.818 dolara düştü ve art arda altıncı gün için geri çekildi.

Mart ayının sonundan bu yana, 48 bin doların biraz üzerine çıktığı zaman, BTC – ve diğer tokenler – kısıtlayıcı para politikasına ilişkin endişeler nedeniyle aşağı çekildi.

Kripto para piyasası Pazartesi günü yatay işlem görüyordu. Bitcoin ve Ethereum erken saatlerde düşüş yaşarken, altcoinler güçlü bir düşüş yaşadı.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin bir sonucu olarak yoğunlaşan küresel huzursuzluk, ekonomik belirsizlikle birleştiğinde piyasaları bir çıkmaza sokuyor.

Dijital sektör için diğer önemli riskler arasında yükselen fiyatlar ve faiz oranlarındaki artışlar yer alıyor.

Yükseliş, Miami Konferansından Sonra Azaldı

Geçen hafta Miami’deki Bitcoin 2022 konferansının yarattığı heyecan, trendi durdurmak için yetersizdi.

Kripto para birimi borç veren Nexo’nun yönetici ortağı Antoni Trenchev, e-postayla gönderilen bir açıklamada şunları kaydetti:

“Bitcoin 2022 ile ilişkili şeker patlaması geçtiğine göre, Salı günkü (muhtemelen) kasvetli ABD tüketici fiyat raporu, ekonomiyi çökertmeden kontrolsüz enflasyonu ele alma konusunda merkez bankasının bir kaya ile zor bir yer arasında kaldığını hatırlatıyor. ”

Hafta sonu grafiğinde BTC toplam piyasa değeri 785,54 milyar dolar | Kaynak: TradingView.com

Bitcoin, yılın çoğunu yaklaşık 35.000 ila 45.000 dolarlık bir bölgede ticaret yaparak geçirdi. Geçen ay 48.000 doların üzerindeki patlama, tokenin bugüne kadarki kayıplarını kısaca tersine çevirdi, ancak BTC 200 günlük hareketli ortalamasında dirençle karşılaştı.

Önerilen Okuma | Fiyatlar 43.000 Doları Geri Almakta Zorlanırken Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

BTC Piyasa Değeri Düştü

Dünyanın kripto para piyasa değeri, son 24 saatte %3’e varan düşüşle 1,93 trilyon dolara geriledi. Bununla birlikte, kripto para birimi ticaretinin genel hacmi %15’ten fazla artarak 63.91 milyar dolara yükseldi.

Daha sıkı para politikası beklentileri, giderek daha hızlı hareket eden kripto para birimleri ve teknoloji hisseleri gibi daha riskli varlıklara olan talebi baskıladı.

Diğer popüler kripto para birimleri de Pazartesi günü düştü, Polkadot yüzde 8,7 ve Ether yüzde 4,6 düştü.

Bu arada, Bitcoin vade ve kullanımda büyüdükçe, fiyatı hisse senetleri gibi geleneksel varlıkların fiyatlandırılmasıyla giderek daha fazla ilişkilendiriliyor.

Bu yükselen bağlantı, geleneksel pazarlarda fiyat düşüşleriyle sonuçlanan herhangi bir olayın Bitcoin’de neredeyse kesinlikle karşılaştırılabilir veya daha büyük fiyat düşüşleriyle sonuçlanacağı anlamına geliyor.

Medium’dan öne çıkan resim, grafikten TradingView.com


Yorum Yap