MicroStrategy, Bitcoin Holdinglerini Gizlice Boşaltıyor mu? — İşte Bildiğimiz Her Şey ⋆ ZyCrypto

 MicroStrategy, Bitcoin Holdinglerini Gizlice Boşaltıyor mu?  — İşte Bildiğimiz Her Şey ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

MicroStrategy, Ağustos 2020’de Bitcoin satın almaya başladığından beri, şirket CEO’su Michael Saylor ile uzun vadede HODLing olduklarını ısrarla daha fazla satın alıyor gibi görünüyordu.

Ancak bu iddialar, bir muhbirin MicroStrategy ile bağlantılı olduğu ve BTC’sini kripto borsaları aracılığıyla “döktüğü” iddia edilen bir cüzdan adresini işaretlemesinin ardından bu ay teste tabi tutulmuş görünüyor.

MicroStrategy “BTC satmak bir şeydir”

“MicroStrategy’nin kimseye söylemeden bitcoin sattığını yeni fark ettim.” Kripto uzmanı ‘Ozz’ Perşembe günü yazdı. Ozz’a göre, Saylor yakın zamanda satış yapmayacaklarını söylese de, iddia edilen cüzdan adresi Çarşamba günü 1500 BTC sattı.

Ozz, iddialarını desteklemek için, söz konusu bitcoinlerin OKX ve Coinbase’e taşınmadan önce MicroStrategy’nin ana saklama adresinden İkincil bir saklama adresine aktarıldığını gösteren bilgiler verdi. ZyCrypto bu iddiaları onaylayamaz veya reddedemezken, blockchain.com’daki veriler Ozz’ın bulgularını güçlü bir şekilde destekliyor gibi görünüyor.

“Dün satılan miktar MicroStrategy’nin 63 milyon dolarlık bitcoin satan holdinglerine kıyasla önemsiz olsa da“ bir şeydir ”ve alımlarını duyurduklarına göre satış faaliyetlerini de açıklamalılar.” Ozz ayrıca yazdı.

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin Çıkış Stratejisi?

Cuma günü, kripto uzmanı ‘Mr. Whale’, Saylor’un kaşesini daha da sorgulayan bir blog yayınladı. Bay Balina’ya göre, “Michael Saylor’un karanlık bir geçmişi var” ve önemli şeyleri halktan saklamakla ün salmıştır, bu yüzden Bitcoin satmayacaklarına dair sözüne güvenilmemelidir”.

Saylor’un bir Bitcoin çıkış stratejisi planladığına inanan Bay Balina, “Aylardır gizlice şirketinden binlerce Bitcoin’i boşaltırken, aynı zamanda başkalarını “çifte ipotek alıp her şeyi yapmaya” çağırıyor, diye yazdı.

MicroStrategy patronunun, 13.53 milyar dolarlık yatırımcı parasının boşa gitmesinin ardından dot.com balonu sırasında en büyük kaybeden olduğunu belirtmeye devam etti.

“Şirketinin değerlendirmesinin yalnızca, dot-com balonunun merkezinde olma hevesleriyle ve şimdi de bitcoin balonuyla gördüğümüz popüler trendlere katılarak yutturmaca çekme yeteneğine dayandığı açık.” blog okudu.

Michael Saylor o zamandan beri Bay Whale’in SEC’in yatırımcıları yaklaşanlardan kurtaramayacağı yönündeki uyarısına rağmen iddialara yanıt verdi.

2013’te, şimdi 17.000’den fazla BTC’ye sahip olduğunu iddia eden Saylor, daha sonraki bir tarihte Bitcoin’in “kumarbazların spekülasyon yapması için değersiz bir varlık” olduğunu söylemeden önce “Bitcoin’in günlerinin sayılı olduğunu” söyledi. Bu önceki iddialar, gerekçesini daha da sorgular hale getirdi, bu yüzden bu uzmanlar Saylor’un bir ya da iki numaraya sahip olabileceğine inanıyor.

Basın zamanında, Bitcoin Cuma günü 40.000 dolarlık desteği kırdıktan sonraki gün %2.01 düşüşle 38.850 dolardan işlem görüyor.


Yorum Yap