MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) Emeklilik Portföyünde Sahip Olması En Az Riskli Şey Olduğunu Söyledi

 MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in (BTC) Emeklilik Portföyünde Sahip Olması En Az Riskli Şey Olduğunu Söyledi

MicroStrategy kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, Fidelity Investments’ın 401(k) planları için bir Bitcoin (BTC) seçeneği başlatma kararının ardından insanların emeklilik portföylerine kripto para eklemeleri gerektiğini söylüyor.

Salı günü Microstrategy’nin Q1 kazanç konferansı görüşmesi sırasında Saylor diyor önde gelen kripto para biriminin altından çok daha iyi bir varlık olduğunu.

“Buna dijital altın demek yetersiz kalır. Gerçekten de dünya tarihinin en zor parası. Ama eğer nesiller boyu serveti düşünüyorsanız ve torunlarınız için bir şey bırakmak istiyorsanız veya bir emeklilik fonu istiyorsanız, bu açıkça 401(k)’nin çok, çok zorlayıcı bir unsurudur… Bir çeşit tutmak istediğim şey ne? Bir emtiadan daha iyi olan bir emtia parası çünkü kimse ondan daha fazlasını yapamaz ve Bitcoin o şeydir.”

İnsanlar mevcut ekonomik koşullar nedeniyle hisse senetlerine ve tahvillere para koymaktan korktukları için Saylor, Bitcoin’in emeklilik için yatırım yapmak için en az riskli varlık olduğunu söylüyor.

“401(k) lansmanı burada tüm dünyada duyulan bir atıştı çünkü burada olan şey insanların durup bunu düşünmesi gerekecek ve ya bu bir emeklilik portföyüne koyabileceğiniz en az riskli şey ya da emeklilik portföyüne koymak çok riskli.

Düşündüğünüz ve üzerinde çalıştığınız anda, bunun bir emeklilik portföyüne koyabileceğiniz en az riskli şey olduğunu anlayacaksınız. En azından bir süredir Bitcoin okuyan insanların görüşü bu, dolayısıyla Fidelity’nin sunduğu 401(k) büyük bir eğitim etkinliği. Bunu finansal danışmanlar, emeklilik planlayıcıları, tüm büyük finans endüstrisi için masaya koyacak ve merkeze koyacak ve bence, nihayetinde Bitcoin’i tamamen yeni bir yatırımcı sınıfına tanıtacak ve varlık sınıfını genişletecek.

31 Mart 2022 itibariyle Microstrategy, şu anda 5,12 milyar dolar değerinde 129.218 Bitcoin’e sahip. Saylor, yazılım firmasının şu anda kripto varlığını uzun vadeli edinme ve tutma stratejisine atıfta bulunarak BTC satışı yapmayı planlamadığını söylüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Cristina Conti
Yorum Yap