Milletvekillerinden ABD Hazinesi İçin Blokchain Önerisi

Kongre'nin on bir üyesi, ABD Hazine Departmanını, COVID-19 sırasında ekonomiyi güçlendirmeye çalışan federal bir yasa altında nakit yardımların ve malzemelerin dağıtımını kolaylaştırmak için blockchain gibi yeni teknolojilere bakmaya çağırıyor.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin‘e gönderilen bir mektupta , blokaj ve DLT’ye parayı hızlı ve şeffaf bir şekilde taşımak için güvenli “yeni mekanizmalar” olarak işaret ediyor ve bu da federal CARES Yasası aracılığıyla fon dağıtımındaki likiditeyi artırabiliyor . ABD Kongresi Darren Soto (D-Fla.) 23 Nisan tarihli mektuba öncülük etti ve Salı günü halka açıklandı.

Temsilciler Tom Emmer (R-Minn.), David Schweikert (R-Ariz.), Ro Khanna (D-Calif.), Warren Davidson (R-Ohio), Ted Budd (RN.C.), Tulsi Gabbard (D -Hawaii), Anthony Gonzalez (R-Ohio), Bill Posey (R-Fla.) Ve Ben McAdams (D-Utah) ve Delege Stacey Plaskett (DU.S. Virgin Adaları) mektubu imzalamak için Soto’ya katıldı.

Mektup, “Birincil görevinizin Amerika’nın küçük işletmelerine ve çalışan ailelerine acil ve gerekli yardım sağlamak olduğunu biliyoruz” diyor. “Pandemi ekonomiyi etkilemeye devam ederken, İdarenin Amerikan küçük işletmelerini çalıştırma çabalarını desteklerken sağlık, güvenlik ve uygun gözetimi de ön planda tutmayı umuyoruz.” Mektupta ek olarak“Bu nedenle Hazine Bölümü’nü, yardım programlarını dağıtmak ve izlemek için hükümetin gerekli işlevlerini desteklemek ve tüm rehberliklerin CARES Yasası faydalarının sunumunu kolaylaştırmak için teknoloji kullanımını desteklemesi için blockchain ve DLT gibi özel sektör yeniliklerinden yararlanmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.” denildi.

Mektup, aynı teknolojiyi takip eden diğer ulusların bir örneği olarak Çin’in kendi blockchain sistemini piyasaya sürdüğünü gösteriyor.

Neden Blockchain?

Blockchain veya DLT araçları, federal hükümetin fonları ve diğer malzemeleri dağıtmada karşılaştığı bazı lojistik zorlukları çözmek için mevcut en güvenli araçlar olabilir. Blockchain tabanlı sistemlerin, izlenen veya iletilen verileri daha iyi yönetmek için yapay zeka ile birleştirilebileceğini söyledi.

“Yapay zeka ile çok iyi çalışıyor ve sabit defteri kaydettikten sonra saldırıya veya değişikliklere maruz kalmıyor” denildi.

Soto, yapay zeka’yı bir dağıtım ağından sorumlu olacak bir şeyden ziyade tamamlayıcı bir araç olarak görüyor. Yine de katı parametreler koymaları gerekecek ve insanların yine de böyle bir sistem için yönetici olarak hareket etmesi gerekeceği söylendi.

COVID-19 krizi nedeniyle, bazı mallar için arzdan çok daha fazla talep var ve bireylerin dağıtımlarını yönetmesi zor bir iş.

Soto “En azından pilot programlar yapmaya değer olduğuna inanıyorum,” dedi. Bu pilotların sonuçları, bir sonraki adımın nasıl görünebileceğini bildirebilir, ancak mevcut sistemleri henüz blockchain tabanlı sürümlerle hemen değiştirmek istemediğini söyledi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi