Milyarder Chamath Palihapitiya, Solana’nın (SOL) Küresel Ödeme Endüstrisindeki Büyük Çöküşün Parçası Olduğunu Söyledi

 Milyarder Chamath Palihapitiya, Solana’nın (SOL) Küresel Ödeme Endüstrisindeki Büyük Çöküşün Parçası Olduğunu Söyledi

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya, Solana’nın (SOL) dev ödeme şirketlerinin finansal üstünlüğüne meydan okuyan bir piyasa bozulmasında rol oynayacağını düşünüyor.

All-In Podcast’teki yeni bir röportajda, Palihapitiya diyor ödemeler sektöründe son 90 gün içinde faaliyetlerde bir artış oldu.

“Visa ve Mastercard, bence, fiyatları, özellikle de enflasyonist bir ana doğru yükselten, o anın tam bilgisinden ve duyarlılığından yoksun olan bir düopol olarak yapabilecekleri en aptalca şeyi yapıyorlar.”

Palihapitiya, fiyatları yükseltme kararının “bozulma için teşvik yarattığını” belirtiyor. Ethereum (ETH) rakibi Solana’yı yaklaşan bozulmanın bir parçası olarak görüyor.

“Bu hafta, Solana Pay’in kaputunun altında birazcık görebildim ve bu gerçekten heyecan verici. Yani bence hepsi geliyor. Bu ödeme işletmelerini dağıtmak bir sürü faaliyet gibi.”

Solana Pay, Şubat ayında başlatılan merkezi olmayan bir eşler arası ödeme protokolüdür.

“Solana Pay’in arkasındaki temel önerme, ödemenin ve altında yatan teknolojinin gerekli bir hizmet aracı olmaktan, tüccar ve tüketici arasında gerçek eşler arası iletişim kanalına dönüşmesidir.”

Solana’nın yerel tokeni SOL, yazı yazılırken 101,96 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre yedinci sıradaki kripto varlığı, son yedi gün içinde %2,5 arttı.

İ

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/MurphlySon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap