Milyarder Mark Cuban, Endüstri İnternetle Aynı Aşamadan Geçerken Kripto Projelerinin Kitle Ölümünü Öngörüyor

 Milyarder Mark Cuban, Endüstri İnternetle Aynı Aşamadan Geçerken Kripto Projelerinin Kitle Ölümünü Öngörüyor

Bitcoin, ağır kayıplarla dolu başka bir haftada son 24 saatte %7’nin üzerinde düştü ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, acının kripto pazarları için daha yeni başlamış olabileceğini söylüyor.

Köpekbalığı Tankı yıldızı anlatır 8,6 milyon Twitter takipçisi, kriptonun, internetin 2000’lerin başında, çok az veya hiç faydası olmayan sayısız girişimin başlarını aştığı aynı aşamadan geçtiğini söylüyor.

Cuban’a göre, kripto endüstrisinin, özellikle akıllı sözleşme platformlarının, bazı büyük değerlendirmelerini haklı çıkarmak için iş modellerinin nasıl geliştirileceğine odaklanmaya başlaması gerekiyor.

“Kripto, internetin yaşadığı durgunluktan geçiyor. Heyecan verici uygulamaların, NFT’lerin, DeFi’nin, P2E’nin (oynayarak kazanın) ilk artışından sonra, zincirler bu uygulamaların kendi zincirlerine taşınmasını sübvanse ettikçe (2000’lerde yeni kurulan şirketler tarafından bant genişliği ve depolama sübvansiyonları) taklit aşamasını gördük.

Görmediğimiz şey, iş verimliliğini ve karlılığı artırmak için akıllı sözleşmelerin kullanılmasıdır. Sıradaki sürücü bu olmalı. İşletmeler rekabet avantajı elde etmek için akıllı sözleşmeleri kullanabildiklerinde bunu yapacaklardır. Bunu anlayan zincirler ayakta kalacak.”

Dallas Mavericks’in sahibi diyor Dijital varlık ekosistemi, diğer her şeyle aynı satış sahasını veren çok fazla projeyle kalabalıklaştı. Cuban, benzersiz bir faydası ve ürün pazarına uygunluğu olmayan taklitçilerin yutturmaca azaldıkça nihayetinde yok olacağını düşünüyor.

“Herkesin sahip olduğunu kopyalayan zincirler başarısız olacaktır. Her zincirde NFT’lere veya DeFi’ye ihtiyacımız yok. NFT’leri zincirler arasında taşımak için köprülere ihtiyacımız yok (bu onu değiştirilebilir mi?). Akıllı sözleşme uygulamalarının değiştirilmesine ihtiyacımız var [software as a service] uygulamalar.”

Fayda söz konusu olduğunda, Cuban, Ethereum’da ve en büyük ölçeklendirme çözümü olan platform Polygon’da (MATIC) sesli olarak yükselişe geçti. Tecrübeli girişimci, Ethereum gibi akıllı sözleşme ekosistemlerinin gerçek yukarı yönlü fırsatların yattığını söylüyor.

“Ethereum gibi faydası olan tokenler var. Akıllı sözleşmeler denilen bu şeylere sahipler ve NFT’ler olsun, farklı şeylerle ticaret yapmanıza izin veriyorlar. [non-fungible tokens]Ethereum’daki sigorta sözleşmeleri, sadece çeşitli şeyler var.

İşte asıl iyi tarafının burada olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bir ton Ethereum ve Çokgen (MATIC) sahibiyim çünkü internet için HTML veya Javascript gibi akıllı sözleşmeler. Uygulamalar oluşturabilirsiniz.

NFT’ler uygulamaların bir versiyonudur ve diğerlerini görmeye başlıyoruz [like] ders kitapları NFTS’ye dönüştü. Müzikler, şarkılar, filmler NFT’lere dönüştü. Dijital olan her şey bir NFT olmak için akıllı bir sözleşme kullanabilir.

İşte asıl artı burada.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/pedrosek/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap