Milyarder Paul Tudor Jones Ekonomik Felakete Karşı Uyardı, Şu Anda Kripto Boğa Olmamanın Zor Olduğunu Söylüyor

 Milyarder Paul Tudor Jones Ekonomik Felakete Karşı Uyardı, Şu Anda Kripto Boğa Olmamanın Zor Olduğunu Söylüyor

Hedge fon milyarderi Paul Tudor Jones, Çarşamba günü Fed’in yaklaşan faiz artırımı toplantısı öncesinde sarp bir mali test konusunda uyarıda bulunuyor.

CNBC ile yeni bir röportajda Jones diyor ABD ekonomisi 1970’lerden bu yana en büyük sınavıyla karşı karşıya ve Fed’in karşı karşıya olduğu zorlukları açık sularda çapraz akıntılarla karşılaşan okyanusta yolculuk eden bir gemiyle karşılaştırıyor.

“Bence bu, Federal Rezerv Kurulu için tarihindeki en zorlu dönemlerden biri. Hiç böyle bir şeye gittik mi bilmiyorum… 70’lerden beri hiç böyle bir şey görmedik. Gerçekten keşfedilmemiş sular.

Bunu bir çapraz kuluçka okyanusu olarak düşünmeyi seviyorum. Normalde okyanusta, bir yönde hareket eden bir dalganız olur, ara sıra bir durumla karşılaşırsınız. [two swells intersect].

Bunu, uğraştığınız bir teknede gezinmeye çalıştığınızı hayal edin. [swells coming from different directions]. Şu anda elimizde olan bu.”

Yatırım yönetimi şirketi Tudor Investment Corporation’ın başındaki milyarder, yükselen enflasyon ve daralan ekonomik büyümenin birleşiminin, yarın faiz oranlarını yükseltmesi beklenen Fed için önemli bir test oluşturduğunu söylüyor.

Tudor Jones düşünüyor genel ortam da ortalama bir yatırımcı için tehlikelidir.

“Finansal varlıklar için şu anda bulunduğumuz noktadan daha kötü bir ortam düşünemezsiniz. Açıkça, tahvillere ve hisse senetlerine sahip olmak istemezsiniz.

Bence basit sermaye korumanın… için çabalayabileceğimiz en önemli şey olduğu çok zor dönemlerden birindeyiz.

Gerçekten para kazanmaya çalıştığınız dönemlerden biri olacak mı bilmiyorum.”

Geleceğe bakan yatırımcı bahseder Web 3.0 gibi yeni teknolojilerle ilgili nesiller arası bölünme ve “bugün kolejlerden çıkan en akıllı ve en parlak beyinlerin” kripto para birimleriyle ilgilendiğini söylüyor.

“Uzun olmak istememek zor [on] entelektüel sermaye nedeniyle kripto, sadece o alana giren saf miktar…

Bu, internetteki herkesin anında bağlanmasına izin vermek için birdenbire doğrulama kodu olarak blok zincirine sahip olduğunuz sınırsız bir internet… ve sonra bu çok büyük olasılıklar açar.

Açıkça merkez bankaları ve merkezi hükümetler, özellikle kriptoyu bir değişim aracı olarak kullanmak söz konusu olduğunda, bunun büyük bir hayranı olmayacaklar.”

Milyarder, dijital varlıklardaki kendi hissesiyle ilgili olarak şunları söylüyor:

“Kripto için mütevazı bir tahsisim var. Bunun üzerine tamamen yatırımdan sıfıra giden bir ticaret pozisyonum var.

Şu anda mütevazı bir yatırım yapıyorum ve bu oran artışlarını atlatırken parlak bir geleceği olacağını düşünüyorum. Çoğu, merkez bankamızın ne yaptığına ve enflasyonla mücadele konusunda ne kadar ciddi olduğumuza bağlı.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Tithi Luadthong/Natalia Siiatovskaia
Yorum Yap