Mutlu Bitcoin Pizza Günü: “Topingler” 10 Yılda Nasıl Değişti?

On yıl önce Bitcoin Pizza Günü olarak yaşayacak olan etkinlik ile bugün, dünyanın ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC) , ağ metriklerinin altı, sekiz hatta on beş basamak arttığını gördü.

Mutlu Bitcoin Pizza Günü, Cryptoverse! Bu etkinlikte yeni olanlar için, bugün bir erkeğin ilk kripto alımını kutluyoruz. Akıl almaz miktarda bitcoin ile pizza satın aldı. 2010 yılında bu sadık günde, programcı Laszlo Hanyecz, BTC ile iki Papa John’un pizzaları için bir Bitcoin ile ödeme yaptı. O zaman, bu 25 dolar değerindeydi, ama bugün 90 milyon dolardan fazla bir miktardan bahsediyoruz!

BTC’nin hangi yolu alacağını tahmin etmek mümkün değildi. Şimdi 2020’de, son on yıl öncesine baktığımızda, bu ağ, protokol ve varlık sınıfı için, yalnızca sayılara dayalı, ana akım benimsenmesi, daha yüksek kurumsal ilgi, birçok düzenleyicinin tartışmasına girmemek için muazzam bir büyüme görüyoruz. Otoritelerin değişen ve daha elverişli duruşları, daha iyi kripto eğitimi, vb. hepsi paraların ağ metriklerindeki yükselmeye katkıda bulunmuş, bu da daha fazla benimsenmesine yol açmıştır.

Bitcoin’in ilk pizza gününden zaman içinde nasıl değiştiğini görmek için 2010’dan bugüne ilerlemesine bir göz attık ve şunu keşfettik:

-BTC fiyatı, on yılda% 0,0025’i bugün 0,0025 USD’dan 9,000 USD’nin üzerine çıkardı.
-Piyasa değeri% 56 milyon arttı.
-Hashrate (ağın hesaplama gücü) Burç Halife’nin çatısından …% 177 trilyon arttı.
-Blok boyutu% 270.000 daha büyük.
-Günlük işlem sayısı% 536.000 arttı.
-İşlemlerin ortalama değeri% 257.000 artmıştır.
-Aktif adres sayısı şimdi on yıl öncesine göre% 215.000 daha fazla.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi