Müzik Mogul Akon, Kripto Destekli Şehirler Kurmak İçin İki Afrika Ulusuyla Çalışıyor

 Müzik Mogul Akon, Kripto Destekli Şehirler Kurmak İçin İki Afrika Ulusuyla Çalışıyor

Senegalli-Amerikalı müzisyen Akon, hem Senegal hem de Uganda’da kripto destekli şehirler inşa etme konusunda iddialı bir görev üstleniyor.

Washington Post’a göre Uganda’nın kentsel gelişim bakanı Isaac Musumba, kararlı Akon’a Grammy adayı şarkıcının akıllı bir şehir inşa edeceği en az bir mil karelik arazi vermek. Proje, müzik imparatorunun diğerinin atalarının vatanı Senegal’de güvence altına aldığı türünün ikinci örneğidir.

Ugandalı sürdürülebilir akıllı şehrin inşaatının tamamlanmasından önce en az 15 yıl sürmesi bekleniyor.

Grammy adayı şarkıcının Senegal’deki ilk sürdürülebilir akıllı şehri, 2.000 dönümlük bir arazi üzerinde bulunuyor. Şimdiye kadar Akon City olarak bilinen Senegal projesinin 6 milyar dolarlık hedefin sadece 2 milyar dolar altında yatırımcılardan 4 milyar dolar sağladığı iddia edildi.

Afrika’daki iki projenin her ikisi de Akon’un Akoin (AKN) adlı kendi kripto para biriminde çalışacak. Akoin bir yardımcı program belirteci ve merkezi olmayan uygulamalar (dApp) platformudur. Akoin, Stellar Lumens (XLM) blok zincirine dayanmaktadır ve şu anda sıralı Yazma sırasında CoinMarketCap’te 3.064 numarada

Akoin’in nihai hedefi, Afrika’nın 54 ülkesi arasında bir değişim aracı olarak hareket etmektir. Akon kayıtlarda söyleme kripto para birimlerinin “Afrika için kurtarıcı” olabileceğini.

“Blockchain ve kripto’nun Afrika için birçok yönden kurtarıcı olabileceğini düşünüyorum çünkü gücü insanlara geri getiriyor ve güvenliği para sistemine geri getiriyor. Aynı zamanda insanların kendilerini ilerletebilecekleri şekillerde kullanmalarına izin veriyor ve hükümetlerin kendilerini aşağı çeken şeyleri yapmalarına izin vermiyor. “

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap