Nakit ile Kri̇pto Para Nasıl Alabilirsiniz?

 Nakit ile Kri̇pto Para Nasıl Alabilirsiniz?

Bitcoin satın almak veya bir banka havalesi kullanarak kripto para satın almayı öğrenmek için normal bir kripto para birimi değişimi kullanmanın aksine, kişisel bilgilerinizi açıklamanız ve bu konu için çok çeşitli belgeler göndermeniz gerekmeyecektir.

Ayrıca, ilk kez kripto para satın almayı öğrenen veya bir kripto cüzdan adresi veya banka havalesi gibi diğer ödeme yöntemleri ayarlamayan alıcılar için nakit alımlar daha hızlıdır. Banka havalesi en az 3 iş günü sürebilir. Dahası, hiçbir şeyin yanlış gitmediğini varsayarak hesabınızın doğrulanması, kredi aktarmak için farklı platformlarda 3 haftaya kadar sürebilir. Bir banka havalesi, özellikle piyasanın değişken olduğu ve bu ödeme yöntemlerini kullanarak kredi aktarmak istediğinizde önemli miktarda para kaybetmenize neden olabilir.

Birincisi, kripto paraların nasıl satın alınacağına dair tecrübesi olan ve bunları satmak isteyen güvenilir bir arkadaşınız veya akranınız olabilir. Dijital varlıklar giderek daha popüler hale geldiğinden, kripto para satın almak ve satmakla ilgilenen yerel insanlarla tanışabileceğiniz farklı buluşmalara ve kripto konferanslarına katılabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken kişiye kararlaştırılan para miktarını ödemek (veya banka hesabınız üzerinden ona göndermek) ve seçtiğiniz kripto cüzdan adresinde özel bir anahtarla veya diğer ödeme yöntemleriyle kripto para birimini almaktır. Şahsen tanışırsanız, kripto cüzdanınızdaki QR kodunu tarayabilir ve dijital varlıkları doğrudan bir ödeme yöntemi olarak gönderebilir.

OTC’nin nakit para ile ticareti için bir diğer popüler ödeme yöntemi Local Bitcoins web sitesidir. P2P ticaret platformu, emanet hizmetleri ve diğer ödeme yöntemleri sunarken alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayarak yıllar içinde ün kazandı.

Tek yapmanız gereken web sitesini ziyaret etmek, bölgenizi ve işlem yapmak istediğiniz belirlenmiş tutarı seçmek ve bir satıcının henüz yoksa bir tane açmasını beklemektir. Ardından, bitcoin satın almak için tüm diğer ayrıntıları mesajlaşma ve ödeme yöntemlerini tartışarak düzenleyebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap