Nasdaq Dijital Varlıkları Yönetmek için Corda’yı Kullanıyor

Şirketler Çarşamba günü, Nasdaq borsasının Corda blok zincirinde dijital varlık pazarları için bir platform sunmak üzere R3 ile ortaklık yaptığını açıkladı

Nasdaq’ın dijital varlıkların başkanı Johan Toll, sermaye piyasası katılımcılarının artık dijital varlıkların ihraç, alım satım, takas ve gözetimini desteklemek için Corda’yı kullanabileceğini söyledi.

Defter teknolojisi, eşleşen motorlar, gözetim, veri keşfi ve raporlama hizmetleri de dahil olmak üzere diğer bazı sermaye piyasası hizmetlerine de bağlanan Nasdaq Financial Framework ile entegre edilmiştir.

Blockchain uzmanı Toll, yaptığı açıklamada, “R3 ile ilişki, Nasdaq’ın dinamik ve güvenilir dijital varlık pazarlarının oluşturulmasını destekleyen çözümlerin geliştirilmesinde önemli bir rol oynuyor” dedi. “R3’ün Corda platformu özellikle yüksek düzeyde düzenlenmiş ortamlar için tasarlanmıştır ve platformları teknoloji ekosistemimize iyi uyum sağlar.”

Ekim 2019‘da Nasdaq , S&P 500 ve Dow gibi geleneksel endekslerinin yanı sıra kripto pazarının en iyi 100 madeni parasının AI destekli bir endeksini listeledi . Bundan bir ay önce, borsa yeni bir merkezi olmayan finans (DeFi) endeksi listeledi .

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi