Ne Satış Baskısı? Bitcoin Döviz Rezervleri 4 Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

 Ne Satış Baskısı?  Bitcoin Döviz Rezervleri 4 Yılın En Düşük Seviyesine Düştü

Bitcoin, gıpta edilen 40.000 $ seviyesinin üzerindeki konumunu tehdit eden son bir düşüş trendi başlattı. Bunun piyasadaki büyük satışlardan kaynaklandığı tahmin ediliyor. Ancak, değişim ölçümleri bunun tamamen böyle olmadığını göstermeye devam ediyor. Döviz bakiyeleri, geçen yıl boyunca büyük birikim eğilimlerine işaret ederek düşüyor ve bu, bitcoin döviz bakiyeleri 4 yılın en düşük seviyesine dokunduktan sonra zirveye ulaştı.

Döviz Bakiyeleri Düşüyor

Merkezi borsalarda bırakılan bitcoin’in azalmakta olduğu bir sır değil. Bununla birlikte, bunun düşüşte olduğu marj daha önemlidir. Bitcoin fiyatının toparlanma eğiliminde olduğu ve boğa piyasasına girdiği zamanlarda bile, döviz dengeleri düşmeye devam etti. Bunun sonucu, şu anda dört yılın en düşük seviyesinde oturan döviz dengeleri oldu.

İlgili Okuma | “Sıkıcı” Bir Bitcoin Neden İyi Bir Şey Olabilir?

Bu, günün düzeni olan aylarca süren tutarlı çıkışlardan geliyor. Bitcoin birkaç kez pozisyonunu 40.000 doların üzerine çıkarsa bile, döviz çıkışları girişleri aşmaya devam etti ve bakiyelerde düşüşe yol açtı.

40.000$’ın güneyinde BTC ticareti | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

En belirgin çıkışlardan biri, 14 Nisan’da 25 binden fazla bitcoin olduğunda kaydedildi. 1,9 milyar dolar değerinde tek bir günde merkezileştirilmiş borsalardan ayrıldı. 4 yılın en düşük seviyelerine düşüş, zincir üstü veri toplama firması tarafından açıklandı CryptoQuant Perşembe günü bir tweet’te.

$BTC Spot Borsaların Rezervi 4 yılın en düşük seviyesini gördü

Canlı Grafik👇https://t.co/52cmYEeYFo pic.twitter.com/BqB7koB5i0

— CryptoQuant.com (@cryptoquant_com) 21 Nisan 2022

Bitcoin Çıkışları Yavaşlamıyor

Bitcoin yatırımcıları yeni bir düşük seviyeye inmesine rağmen çıkış aktivitelerinden vazgeçmiyorlar. 20 Nisan Çarşamba, Bitcoin çıkışlarının 1,3 milyar dolara ulaştığını ve 15 Nisan’da kaydedilen trendi sürdürdüğünü gördü.

İlgili Okuma | Fed Daha Hızlı Faiz Artışlarını Düşünürken Bitcoin 40.000 Dolara Düştü

Bu, son 24 saat içinde dijital varlık için halihazırda kaydedilen toplam 1,7 milyar dolarlık çıkışla Cuma gününe kadar devam etti. Oynaklığın oldukça düşük olabileceği bir dönem olan hafta sonu yaklaşırken, piyasa öncü dijital varlığın bir kez daha 42.000 doların üzerine çıktığını görebilir.

📊 Günlük Zincir Üzerinde Değişim Akışı#Bitcoin $BTC
➡️ 1.4 milyar dolar
⬅️ 1,7 milyar dolar
📉 Net akış: -315.5 milyon dolar#Ethereum $ETH
➡️ 557,2 milyon dolar
⬅️ 524,1 milyon dolar
📈 Net akış: +33,1 milyon dolar#bağ (ERC20) $USDT
➡️ 647.2 milyon dolar
⬅️ $668.5M çıkış
📉 Net akış: -21,4 milyon dolarhttps://t.co/dk2HbGwhVw

— glassnode uyarıları (@glassnodealerts) 22 Nisan 2022

BTC’nin borsalardan ayrılma oranı bir şeyi gösteriyor ve o da yatırımcıların kripto para birimlerini biriktiriyor olması. bu var balinalar arasında zaten böyleydi ama daha küçük yatırımcılar da aynı yolu izlemeye başlıyor gibi görünüyor.

IG’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik
Yorum Yap