NEO ve VeChain, Çin Blockchain’e Isındıkça Hızlanıyor ⋆ ZyCrypto

 NEO ve VeChain, Çin Blockchain’e Isındıkça Hızlanıyor ⋆ ZyCrypto

NEO, VeChain, Çin Blockchain'e Isınırken Yükseliyor

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Çin hükümetinin nihayet kriptolar için kapıları açmaya hazır olabileceğini gösteren bazı son olaylar sayesinde, piyasanın geri kalanı nispeten sessiz kaldığından, Çin ile bağlantılı kriptolar büyük sıçramalar görüyor. Bir süre önce Çin’in ülkedeki kripto ile ilgili tüm faaliyetleri yasaklaması ve ülkedeki Binance gibi çeşitli borsaların ayrılmasına neden olması dikkate değer.

Çin cumhurbaşkanı tarafından yakın zamanda yapılan bir duyuru, VeChain ve NEO gibi kriptolar için oldukça ciddi bir fiyat artışını tetiklemiş gibi görünüyor. Verilmiş, iki kriptonun Çin ile güçlü bağları olduğu biliniyor.

Çin Devlet Başkanı, Çin’de düzenlenen Merkez Komitesi Siyasi Bürosunun 18. toplu çalışmasında, ülkedeki Blockchain gelişimini halka açık bir şekilde onayladı, Başkan Xi Jinping, ÇKP Merkez Komitesi Siyasi Bürosu üyelerine genel olarak vurguladığı bir konuşma yaptı. Blockchain’in ülkedeki teknolojik kullanım durumunu hızlandırmak için geliştirilmesi gereken teknolojik atılım için bağımsız bir yenilik olarak önemi.

Çin Blockchain’e Yatırım Yapacak

Yeni bir raporda, Çin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde ülke içindeki blok zinciri projelerine yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapmayı planladığı ortaya çıktı. Bu duyuru, neredeyse tüm kripto piyasasının baskıyı hissetmesiyle bir dalgalanma etkisi yarattı.

NEO %50’den fazla kazanırken VeChain, Xi’nin konuşmasının ardından %100’lük harika bir artış gördü. Piyasanın geri kalanı da haberlere olumlu tepki verirken, artış NEO ve VeChain’de görülen kadar yoğun değildi. Ortalama olarak, pazarın geri kalanı, Xi’nin blockchain yanlısı duyurusunun ardından yalnızca %17 civarında bir kazanç elde etmeyi başardı.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bununla birlikte, duyurunun sektörde çok iyi karşılandığı hala kabul edilebilir. Aslında, haberin ardından Binance, Çin’in başkenti Pekin’de bir şube açmakla ilgilendiğini ifade etti.

Çin Medyası Kripto ve Blockchain İçeriği Yayınlıyor

Çin hükümetinin blok zinciri teknolojisini desteklemesinin yanı sıra, medya da kriptolara biraz sevgi geliştirmiş görünüyor. Devlete ait bir medya kuruluşu, halkı onlar hakkında eğitmek amacıyla kripto ve blok zinciri ile ilgili içerik yayınlıyor. Aslında, yayınlardan biri tamamen Bitcoin’e adanmıştı ve outletin ön sayfasını işgal etti.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap