Netflix Kripto Pazarını Düşürebilir mi?

 Netflix Kripto Pazarını Düşürebilir mi?

Salı günü, kripto piyasası Netflix’e (NFLX) kıyasla iyi görünüyordu. Dünyanın önde gelen yayın izleme şirketinin hisseleri, mesai sonrası işlemlerde %27 düşüşle 256$’a düştü ve sonrasında 2019 seviyelerine ulaştı. duyuru 2022’nin ilk çeyreğinde 200.000 abonelik büyük bir kayıp. Bu, yarım saatte kabaca 40 milyar dolarlık bir kayba dönüştü.

Bu, şirket 2011’den beri ilk kez müşteri kaybediyor ve mevcut ikinci çeyrekte 2 milyon daha kaybetmeyi bekliyor. NFLX, Tüm Zamanların En Yüksek seviyesinden şimdiden %63 düştü ve bu yıl %40’ın üzerinde.

Bloomberg’den Brian Chappatta, “Böyle bir bayanın ne kadar uzun süre canını yakabileceğini merak edenler için: Facebook’un kullanıcı büyümesinin bir tavana ulaştığını açıklamasından bu yana FB $’ın hala ~%33 aşağıda olduğunu hatırlatıyor” not alınmış.

MoffettNathanson LLC’den Analist Michael Nathanson şunları söyledi: Bloomberg “Bu sadece şok edici” diye ekliyor, “Son beş yılda beni ikna etmeye çalıştıkları her şeyden bir çeyrekte vazgeçildi. Böyle bir yüz yüze.”

Kripto Takip Edecek mi?

Haber sitesi ayrıca, “Netflix’in görünümünü bildirmesinin ardından Disney, genişletilmiş ticarette %5,2’ye kadar düşerken, HBO Max’in sahibi Warner Bros. Discovery Inc., %2,8’e kadar düştü. Akış için set üstü kutuların üreticisi Roku Inc.’in hisseleri %8,3’e kadar düştü.

Birçoğu, bunun kripto pazarını da aşağı çekip çekemeyeceğini merak etti. Bir ekonomist kaydetti Netflix için en son böyle keskin bir kulübe gerçekleştiğinde (22 Ocak 2022), “tetikledi [an over] Kripto genelinde %30 4 günlük kilitlenme.” Ancak, bu sefer bunun bir sorun olacağını düşünmediğini de sözlerine ekledi. “Artık kendine özgü bir olay.”

Küresel kripto para piyasası 22 Ocak 2022’den sonra 1,4 trilyon dolar değerinde buharlaştı

Birçoğunun bu senaryonun tekrarlanacağını düşünmemesinin nedeni, önceki vakanın makroekonomiyle – ABD’deki faiz oranlarındaki artışlarla ilgili korku nedeniyle genel borsa satışları – ile yüksek oranda ilişkili olması, ancak bu sefer göstergenin olduğu görülüyor. şirketin azalan talebine özel.

İlgili Okuma | Teknolojik Hisseler Dayandıkça Bitcoin 38 bin Doların Altına Düştü, Pandemi Kazançları Kayboldu

Ocak ayında şirket, rekabetin “marjinal büyümeyi biraz etkilediğini” kabul etmişti. Şimdi, artan rekabetin yanı sıra, Q1’deki kötü performansın kısmen şifrelerini paylaşan çok sayıda müşteriden kaynaklandığını ve hizmeti teknik olarak ücretsiz kullanan 100 milyon hanenin tahmin edildiğini belirttiler.

Ayrıca, durgun ekonomik büyüme, artan enflasyon, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi jeopolitik olaylar ve COVID’den kaynaklanan bazı kesintilerin devam etmesi gibi makro faktörlere de dikkat çektiler.

Netflix, abone sayısındaki 2,5 milyon büyüme tahminini ve 2022’nin ilk çeyreğinde bu kadar çok kullanıcı eklemelerini bekleyen Wall Street’in tahminini tamamen kaçırdı.

Buna karşılık, yatırımcıların ondan korunmaya ihtiyacı olduğunu iddia eden “fazla değişken” ve “çok riskli” olarak adlandırılan kripto karşıtı propaganda, bugün zayıf ve solgun görünüyor.

FLAŞ HABER:

Hisse senedi tüccarları, teknolojinin olabildiğince hızlı düşebileceğinin farkındalar. #Kripto olabilmek.

Netflix yatırımcılarına başsağlığı diliyorum. $NFLX

— Michaël van de Poppe (@CryptoMichNL) 19 Nisan 2022

27 Ocak civarında, yılın ilk büyük Netflix düşüşünden sonra, Bill Ackman, hedge fonunun şirketin 3,1 milyondan fazla hissesini satın aldığını bildirmişti. Bu, pozisyonunu şu anda 387.5M aşağıda yapıyor.

İlgili Okuma | Yeni Ankete Göre Kripto Sahiplerinin Çoğunluğu %80’lik Bir Çöküşte Dayanacak

“Biri Her Zaman Bilir”

Kripto ile çelişen ikinci büyük şey, endüstrinin genellikle bir dolandırıcılık planı olarak adlandırılmasıdır, ancak bazı analistler için bu NFLX senaryosu içeriden öğrenenlerin ticaretine dair işaretler veriyor.

Twitter hesabı Olağandışı Balinalar algılanan “Kapanıştan önceki en aktif sıcak zincir”, 300 dolarlık satışla NFLX idi. “Ve en üst kattaki işlemlerin tümü düşüş eğilimindeydi.” Bu, satım opsiyonu olan tüccarların muhtemelen çok para kazandığı anlamına gelir. Ki bu da bir şeylerin olacağını biliyormuş gibi görünüyor.

Benzer şekilde, hesap ayrıca şunları da kaydetti: “Bir tüccar 7 gün önce ~2$’lık satıştan +100k satın alarak devasa bir NFLX$ satım pozisyonu aldı. Pozisyon o gün 4500 hacme sahipti, önceki gün 41 hacme sahipti ve bir ay içinde sona eriyordu. Muhtemelen %1000 yaptı.”

Günlük grafikte kripto toplam piyasa değeri değeri 1,8 trilyon dolar | Kaynak: TradingView.com
Yorum Yap