NFT satışları yükselirken Solana 90 ABD dolarının altında mücadele ediyor

 NFT satışları yükselirken Solana 90 ABD dolarının altında mücadele ediyor

Hafta sonu ağ kesintisinin ardından, Solana Salı günü saat 12.00’de HKT’de 90 ABD Dolarının altında işlem görmeye devam etti, ancak Solana’nın takas edilemez token (NFT) ikincil satışları son 24 saatte %95’ten fazla artarak keskin bir şekilde toparlandı.

İlgili makaleye bakın: Solana, botların sel ağının ardından fikir birliğini kaybetti, SOL isabet aldı

Hızlı gerçekler

Solana, bir ay önce kabaca 140 ABD dolarından %35’ten fazla düşüşle, basın zamanında 88,32 ABD doları civarında işlem görüyordu. Solana NFT satışlarındaki büyüme, son 24 saatte %134’ün üzerinde büyüyen ikincil satış cirosunda 6.21 milyon ABD dolarını aşan Okay Bears koleksiyonundan kaynaklandı. CryptoSlam verilerine göre. Bir başka Solana NFT koleksiyonu olan Crek’teki Cets, son 24 saatte %330’dan fazla bir artışla 690.000 ABD Doları ikincil satış cirosu gördü. Solana ağı, botların NFT para basma aracı “Candy Machine”i spam göndermesinden sonra Pazar günü yedi saat boyunca kapalı kaldı ve ağın fikir birliğini kaybetmesine neden oldu. Buna göre Solana’nın soruşturması Kesintiye kadar ağ, botlar tarafından saniyede altı milyon işlemle dolup taştı ve hizmet reddi (DDoS) saldırısına dair bir kanıt olmamasına rağmen doğrulayıcıların belleğinin dolmasına ve çökmesine neden oldu. Solana, ücret önceliklendirme de dahil olmak üzere ağ kesintileri sorununu çözmek için bir dizi düzeltme üzerinde çalışıyor.

İlgili makaleye bakın: Solana ağda yavaşlama yaşıyor, bu da tarihin kanıtlanmasıyla ilgili soruları gündeme getiriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap