NFT’ler, 2022’nin İlk Çeyreğinde Kriptolardan Daha İyi Performans Gösterdi

 NFT’ler, 2022’nin İlk Çeyreğinde Kriptolardan Daha İyi Performans Gösterdi

Önemli Çıkarımlar

Nansen bugün üç aylık NFT raporunu yayınladı. Rapor, değiştirilemez tokenlerin kripto para piyasasından daha iyi performans gösterdiğini vurguladı, ancak NFT sektörleri arasında çok fazla fark vardı. NFT değerlerinin diğer kripto varlıklarıyla “nispeten ilişkisiz” olduğu gösterildi. Bu makaleyi paylaş

Nansen, karşılıksız tokenlere ilişkin üç aylık raporunu yayınladı. NFT piyasası, bu yıl şimdiye kadar kripto para piyasasından daha iyi performans gösterdi, ancak farklı NFT sektörlerinin büyümesinde önemli farklılıklar oldu.

NFT’ler Daha İyi Performans Gösteriyor

Genel kripto piyasasıyla karşılaştırıldığında, NFT’ler 2022’nin ilk çeyreğinde oldukça iyi performans gösterdi, ancak hepsi kazanan olmadı.

Blockchain analitik platformu Nansen, 2022 üç aylık NFT raporunu bugün yayınladı, bu rapordan önce firmanın geçen Ocak ayında resmileştirilen endeksleme metodolojisi geldi. Şubat ayında firma, daha geniş NFT pazarını ve Blue Chip-10, Social-100, Game-50, Art-20 ve Metaverse-20’yi takip edecek NFT pazarını (NFT-500) başlattı.

NFT-500 Endeksinin Ethereum ile ifade edildiğinde 2022’de şimdiye kadar %49,9’luk fiyat artışının kanıtladığı gibi, takas edilemez token piyasası, yıldan yıla daha geniş kripto para piyasası performansını geride bıraktı. Yine de rapor, NFT pazarının geçen Şubat ayından bu yana genel olarak kripto pazarında görülen düzeltmeye karşı bağışık olmadığını, ancak bu düşüş eğiliminin geçen ay tersine döndüğünü belirtti: NFT-500 Mart ayında %5,9 arttı.

NFT pazarının farklı segmentleri (ve ilgili endeksler) farklı performanslar verdi. Metaverse-20 endeksi ilk çeyrekte (ETH cinsinden) %129,4 büyürken, oyun ve sanat NFT sektörlerinin büyümesi azaldı. Gaming-50 endeksi, Nansen’in izlediği en kötü performans gösteren NFT sektörüydü ve büyük ölçüde Play-to-Earn ve Role Playing Game NFT’lerindeki düşüşlerle beslendi. Art-20 endeksinin düşüşü, öncelikle Generative Art NFT’lerinin fiyatlarındaki düşüşe bağlandı.

Farklı NFT sektörleri, oynaklık açısından da çılgınca farklıydı. Metaverse NFT’leri en uçucu iken, Nansen’in yakın zamanda Azuki, Clone X ve Doodles’ı eklediği Blue Chip NFT’ler en az uçucuydu.

Nansen’de bir araştırma analisti olan Louisa Choe şunları söyledi:

“Kripto para piyasasının NFT segmenti hızlı büyüyen ve dinamik ve geçtiğimiz yıl perakende yatırımcılar arasında yankı uyandırdığını ve 2022 yılının ilk çeyreğinde önemli bir büyüme kaydettiğini kanıtladı. Daha fazla sanatçı, yaratıcı, inşaatçı ve topluluk üyesi NFT ile yenilik yaptıkça hangi sektörlerin itici güç haline geldiğine dair bir yeniden dengelenme göreceğimize inanıyoruz.”

İlk çeyrekte kripto para piyasasının geri kalanından daha iyi performans göstermenin yanı sıra, NFT’ler de diğer kripto varlıklarıyla “nispeten ilişkisizdi”.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

Titrek bir Ethereum’a rağmen, NFT Pazarı Hızlanıyor

2021’de teknoloji için bir ara yılın ardından, NFT yutturmaca hala güçlü. Ethereum NFT Pazar Kükremeleri Ethereum sahipleri 2022’ye zor bir başlangıç ​​yapmış olabilir, ancak…

Yüksek Değerli NFT Projelerinin Taban Fiyatları Düşüyor

En iyi NFT koleksiyonlarının taban fiyatları, Bored Ape Yacht Club gibi dikkate değer koleksiyonların geçen ay neredeyse %30 düşmesiyle daha düşük bir eğilim gösteriyor. NFT Mania Başlıyor…

Rusya Ukrayna’yı İşgal Ettiğinde Kripto Piyasası Serbest Düşüşte

Rusya’nın bu sabah erken saatlerde Ukrayna’ya tam kapsamlı bir askeri saldırı başlatmasının ardından 200 milyar doların üzerinde değer kripto piyasasından silindi. En büyük iki kripto para birimi Bitcoin…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap