NFT’ler, kripto piyasasındaki gerilemenin ortasında bir portföy koruyucu olarak ortaya çıkıyor | CryptoSlate

 NFT’ler, kripto piyasasındaki gerilemenin ortasında bir portföy koruyucu olarak ortaya çıkıyor |  CryptoSlate

Makroekonomik belirsizlik fonunda, kripto piyasaları bocalıyor. Ancak, fon performans verileri, bit düzeyinde NFT’lerin belirsizliğin ortasında kaldığını öne sürüyor.

Kripto piyasaları baskı altında

Kripto piyasaları, Nisan ayının başından bu yana gözle görülür bir düşüş yaşadı. Bu süre zarfında, toplam kripto piyasası değeri, yerel zirvesi olan 2,1 trilyon dolardan 448 milyar dolar kaybetti.

Analistler, yatırımcı duyarlılığının riske dönüşmesine neden olan daha geniş makroekonomik faktörlere işaret ediyor. Ve yaygın olarak yüksek risk olarak kabul edilen kripto para birimleriyle, bazıları ayı piyasasının zaten burada olduğunu söylüyor.

1,6 trilyon dolar seviyesi, Şubat ortasından bu yana bu seviyede birden fazla sıçrama ile güçlü bir destek olduğunu kanıtladı. En son yeniden test 30 Nisan’da yapıldı ve %5’lik bir artışa yol açtı.

Bununla birlikte, toplam kripto piyasa değerinin Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde %43 düştüğü göz önüne alındığında, görünüm kasvetli olmaya devam ediyor.

Kaynak: TradingView.com’da CRYPTOCAP

Bit düzeyinde CEO avcı atlı Kripto varlık yönetimi firması tarafından yönetilen bazı fonlar için YTD performans rakamlarını tweetledi. Listeledikleri arasında, Bitsel DeFi Dizini (ilk üç bileşen Uniswap, Aave ve Maker’dır) -%53 ile en önemli kaybı gösterdi.

Ama şaşırtıcı bir şekilde, Bitwise Mavi Çip NFT Endeksi (ilk üç bileşen Bored Ape Yacht Club, CryptoPunks ve Mutant Ape Yacht Club’dır) yeşildeki tek fondu.

YILBAŞINDAN BU YANA:

Bitsel DeFi Endeksi: -%53
Bitwise 10 Büyük Başlık Endeksi: -%23
Bitwise Kripto Endüstri Endeksi (Hisse senetleri): -%17
Bitwise Blue-Chip NFT Endeksi: +%16 (!!!)

Kriptonun daha değişken olması gerekiyordu, ama…$QQQ: -%22$ARKK: -50%
$AGG: -%10

— Avcı Horsley (@HHorsley) 2 Mayıs 2022

Fonların YTD performansı hakkında yorum yapan, bir Twitter kullanıcısı NFT’lerin “portföylerimizi kurtardığı” bir senaryonun bir yıl önce gülünç olacağını söyledi.

“Bir yıl önce birine tüm hisse senetlerinin ve kriptonun çökeceğini ancak NFT’lerin portföylerimizi kurtaracağını söyleseydiniz çok gülerlerdi.”

NFT’ler işleri geciktiriyor mu?

Nihai durum sembolü mü yoksa anlamsız jpeg’ler mi? Değiştirilemeyen tokenlerin yalnızca dijital sanat eserlerinden daha geniş amaçlara hizmet ettiği doğru olsa da, onları çevreleyen tartışmalar hala şiddetle devam ediyor.

Yakın zamanda Bloomberg makalesi Ortalama satış fiyatının 2 Ocak 2022’de 6.900 $’dan Mart başında 2.000 $’ın altına düştüğüne işaret ederek serinleyen bir NFT pazarı için durumu ortaya koydu. Buna ek olarak, toplam günlük ortalama satışlar, 31 Ocak 2022’de 160,2 milyon dolardan 3 Mart 2022’de 26,2 milyon dolara düştü.

Ancak bu model, en üst düzey NFT koleksiyonlarına yansımaz. Bored Ape Yacht Club (BAYC) Koleksiyonunun güncel taban fiyatı: 114.3 ETH (Bugünün fiyatıyla 325 bin dolar). Ortalama satış fiyatının analizi, Mayıs ayının başından bu yana keskin bir düşüş gösteriyor. Ancak 2022 boyunca, ortalama satış fiyatı hala yükseliş eğiliminde.

Kaynak: opensea.io

Bu nedenle, veriler bölünmüş bir pazara işaret ediyor. Ortalamalar, NFT satış fiyatında ve hacminde bir düşüş gösterirken, BAYC gibi üst düzey koleksiyonlar trendi alt üst ediyor.

Ancak, üst düzey NFT’ler yıl devam ederken daha iyi performans göstermeye devam edecek mi?

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap