NYSE, 6 Hot Tech hissesinin ‘İlk Ticareti’ ile NFT Mani’ye Girdi

 NYSE, 6 Hot Tech hissesinin ‘İlk Ticareti’ ile NFT Mani’ye Girdi

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), kendi benzersiz kripto destekli koleksiyon parçalarının piyasaya sürülmesiyle, değiştirilemez token (NFT) çılgınlığına atlıyor.

Yeni bir duyuruda, dünyanın en büyük borsası, ilk halka arz (IPO) gününden itibaren altı sıcak teknoloji şirketinin ilk ticaret fişinin NFT’lerini yayınlayacağını ortaya koydu.

İlk ticareti NYSE’nin NFT’leri tarafından anılan altı şirket Spotify, Snowflake, Unity, DoorDash, Roblox ve Coupang’dır. Değişim ipuçları ilk NFT grubunun muhtemelen sadece başlangıç ​​olduğunu.

“NYSE’nin ilk NFT’lerini basmaya karar verdiğimizde, o türünün tek örneği olan o anı hatırlamayı seçmemiz çok uygundu … Bu altı ile başlıyoruz, ancak çok daha fazla NYSE NFT’nin geleceğini biliyoruz. Yeni, yenilikçi şirketleri topluluğumuza kabul etmeye devam ediyoruz. “

NFT’ler, sahiplik sertifikaları olarak düşünülebilecek özelliklere sahip, resimler, videolar veya müzik gibi doğrulanabilir şekilde benzersiz blok zinciri tabanlı öğelerdir.

Trend, son zamanlarda rapçi Snoop Dogg, pop yıldızı The Weeknd ve viral YouTuber Logan Paul dahil olmak üzere en iyi ünlülerin tekliflerini gördü.

Şubat ayındaki zirveden bu yana, yeni bir Bloomberg raporuna göre bir NFT’nin ortalama fiyatı önemli ölçüde 4.300 dolardan yaklaşık 1.400 dolara düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap