On-Chain Analisti Will Clemente’e Göre Bitcoin’in Borsadan ve Ralliden Ayrılması İçin Yapılması Gerekenler:

 On-Chain Analisti Will Clemente’e Göre Bitcoin’in Borsadan ve Ralliden Ayrılması İçin Yapılması Gerekenler:

Popüler on-chain analisti Will Clemente’e göre, Bitcoin’in (BTC) arz dinamiklerinin hisse senetlerinden ayrılmak için değişmesi gerekecek.

Yeni bir Blockware Intelligence Bülteninde, Clemente notlar BTC’nin son zamanlarda Nasdaq 100 ile “son derece yüksek” bir korelasyon gösterdiğini söyledi.

“Aşağıda BTC’nin 1D korelasyonunu görebilirsiniz. [Nasdaq] 0.98’e kadar çıkıyor. Bitcoin kullanıcıları BTC’yi bu şekilde görsün veya görmesin, gerçek şu ki, daha geniş piyasa [BTC] yüksek bir beta varlığı olarak, teknolojiyle bir araya getiriyor. ”

Kaynak: BlockwareIntelligence

Bitcoin’in fiyatının yükselmesi için Clemente, ya toparlanması için teknolojiye ihtiyacı olduğunu ya da hisse senetlerinden ayrılması gerektiğini söylüyor.

Analiste göre, yeni bir alıcı türü mevcut fiyatlarla BTC biriktiriyor ve bunun Bitcoin ve borsanın ayrışmasına yol açacağını tahmin ediyor.

Kanıt olarak Clemente, bir yıl içinde hareket etmeyen Bitcoin yüzdesini gösteren bir grafiği, Nasdaq’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinden ne kadar uzakta olduğunu izleyen bir grafikle karşılaştırıyor.

“Gördüğümüz şu ki, Nasdaq’ın yaklaşık %20 oranında düşmesine rağmen, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının tüm zamanların en yüksek ~%64’ü oranında hareket etmedi. Bana göre bu, küresel piyasalarda benzeri görülmemiş belirsizliğe rağmen BTC’yi bir değer deposu olarak kullanan uzun vadeli Bitcoin inananları/HODLer’ların mahkum edilmiş bir tabanı olduğu gerçeğini gösteriyor.”

Kaynak: BlockwareIntelligence

Clemente ayrıca Bitcoin borsa çıkışlarının arttığına dikkat çekiyor. Ek olarak, analiste göre balinalar bir aydır BTC biriktiriyor.

“Bence bu ayı piyasasının hikayesi, korelasyon ticareti yapan geleneksel finans kuruluşlarından uzun vadeli hükümlü kripto yerlilerine arzın transferi. [high-net-worth] bireyler ve ileriye dönük kurumlar. Bu tedarik transferi tamamlandığında, minimumda uzun süreli, çok haftalı bir korelasyon görebileceğimizden şüpheleniyorum.”

Kaynak: Glassnode

Bitcoin, yazı yazılırken son 24 saatte %5,57 düşüşle 38,343,77 dolardan işlem görüyor.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Resim: Shuttersock/Vadim Sadovski
Yorum Yap