OpenSea, NFT Toplayıcı Gem Satın Aldı

 OpenSea, NFT Toplayıcı Gem Satın Aldı

Önemli Çıkarımlar

OpenSea, NFT pazar yeri toplayıcı Gem’i satın aldı. OpenSea ve Gem, NFT topluluğuna “tanıdığınız ve sevdiğiniz Gem’in değişmeyeceğine” söz verdi. Birçok Gem kullanıcısı satın almayı eleştirdi. Bu makaleyi paylaş

OpenSea, Gem’i “daha deneyimli, “profesyonel” kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için satın aldığını söyledi.

OpenSea Başka Bir Satın Alma İşlemini Daha Duyurdu

OpenSea başka bir Web3 şirketini satın aldı.

Önde gelen NFT pazarı Pazartesi günü satın aldığını duyurdu mücevher, popüler bir NFT pazar yeri toplayıcısı. Güncelleme, OpenSea’nin Ocak ayında duyurulan Dharma Labs satın alımını takip ediyor.

İçinde bir blog yazısı, OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, satın almayı “daha deneyimli, “profesyonel” kullanıcılara daha iyi hizmet vermek için” yaptığını söyledi. Gem, kullanıcıların tek bir işlemde pazaryerlerinde birden fazla NFT satın almalarını sağlayarak işlemleri daha verimli hale getirir ve kullanıcılar için maliyetleri düşürür. %42’ye kadar gaz ücreti tasarrufu sağladığını iddia ediyor ve yaygın olarak “zemini süpürmek” için kullanılıyor – belirli bir koleksiyonda en düşük fiyatlı NFT’lerin birkaçını biriktirme uygulamasına atıfta bulunan NFT ile ilgili bir mem.

Gem ayrıca Pazartesi günü bir tweet fırtınasında haberi paylaştı. Hem OpenSea hem de Gem, kullanıcılara “tanıdığınız ve sevdiğiniz Gem değişmeyecek” sözünü verdi. Ancak bu, bazı NFT topluluk üyelerinin satın almayı eleştirmesini durdurmak için çok az şey yaptı. Gem’in duyuru dizisinde, projenin birçok hayranı, Gem’in projelerini merkezi bir şirkete satma kararına atıfta bulunarak, güncellemeden hayal kırıklığına uğradıklarını söyledi. Birçok kişi Gem’i satıştan dolayı tebrik etse de, birden fazla kullanıcı bunun NFT topluluğu için “üzücü bir gün” olduğunu söyledi.

OpenSea, ömür boyu 25 milyar doların üzerinde işlem hacmiyle belli bir mesafede dünyanın en büyük NFT platformudur, ancak geçen yıl başlayan NFT patlaması sırasında yaygın eleştirilerden zarar görmüştür. OpenSea ilgi kazandıkça, kullanıcıların NFT’lerini büyük indirimlerle satmalarına neden olan hataların listelenmesi, kimlik avı saldırıları ve platformda NFT ticareti yapmak için içeriden bilgileri kullanan bir çalışanın geniş çapta duyurulan bir vakası da dahil olmak üzere bir dizi sorun ve skandalla karşı karşıya kaldı. OpenSea, CFO’su Brian Roberts’ın halka açılma planlarının olduğunu ima etmesi ve erken kullanıcılar için token airdrop olasılığını etkin bir şekilde ortadan kaldırması üzerine NFT topluluğu tarafından da tepkiyle karşılandı. Roberts konuyla ilgili bir açıklama yapmak zorunda kaldı ve firmanın günler sonra bir halka arz planladığını yalanladı. OpenSea, Ocak ayında Paradigma ve Coatue liderliğindeki bir turda fon topladı ve 13,3 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

OpenSea, NFT alanı üzerinde hüküm sürse de, pazar payının bir kısmını kapma umuduyla birkaç rakip ortaya çıktı. Muhtemelen en başarılısı, kendi tokeni tarafından yönetilen merkezi olmayan bir modeli benimseyerek OpenSea’ye alternatif bir yaklaşım benimseyen LookRare olmuştur. Gem bir pazar yerine bir toplayıcı olmasına rağmen, birçok NFT meraklısı tarafından popüler bir şekilde OpenSea alternatifi olarak kullanıldı. Satın alma ile birlikte, bu kullanıcılar artık Gem’in ürününden yararlanmak için OpenSea’yı kullanmak zorunda kalacaklar.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

OpenSea NFT Hack, Web3 Kişisel Gözetim Risklerini Ortaya Çıkarıyor

Hacker, Bored Ape Yacht Club, Azuki ve NFT Worlds gibi aranan koleksiyonlardan yüzlerce yüksek değerli NFT çaldı. NFT Hack’te Hedeflenen OpenSea Kullanıcıları Bir bilgisayar korsanı milyonlarca…

OpenSea, C Serisi Yükseltmenin Ardından 13,3 Milyar Dolarlık Değerlemeye Ulaştı

OpenSea, C Serisi finansman turunda 300 milyon dolar daha güvence altına alarak şirkete para sonrası 13.3 milyar dolar değerleme sağladı. OpenSea 13,3 Milyar Dolar Değerinde OpenSea 2022’ye…

OpenSea, Topluluk Tepkisinin Ardından Halka Arz Planlarında Geri Dönüyor

Topluluğundan tepki aldıktan sonra, OpenSea CFO’su Brian Roberts, geçici halka arz planlarından geri adım attı. OpenSea halka arzına ilişkin güncelleme OpenSea’nin CFO’su Brian Roberts bir Twitter gönderisinde şunları söyledi:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap