Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i (BTC) Yasal İhale Olarak Kabul Eden İkinci Ülke Oldu

 Orta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin’i (BTC) Yasal İhale Olarak Kabul Eden İkinci Ülke Oldu

Bir Afrika ülkesi, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıklarını yasal para birimi olarak kabul eden ikinci ülke oldu.

Latin Amerika ülkesi El Salvador’un izinden giden Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR), kripto para birimlerini yasal olarak destekleyen dünyadaki ilk Afrika ülkesi olduğunu duyurdu.

yakın zamanda ifade Ülke tarafından yayınlanan CAR Başkanı Faustin-Archange Touadera, Afrika devletinin müreffeh bir ekonomi inşa etme yolunda Bitcoin gibi kripto varlıkları için düzenleyici bir çerçeve oluşturma konusunda öncü olmayı planladığını söyledi.

“Cumhurbaşkanı [and] Devlet Başkanı, Orta Afrika Cumhuriyeti’ni dünyanın en cesur ve vizyoner ülkeleri haritasına yerleştiren bu sürecin tamamlanması için hukuka uygun olarak gerekli tüm çabaları destekleyecektir. [that have accepted] ödeme aracı olarak kripto para.

Orta Afrika Cumhuriyeti, yalnızca Afrika’da Bitcoin’i referans para birimi olarak kabul eden ilk ülke değil, aynı zamanda kripto para birimini yöneten tasarıyı oybirliğiyle kabul eden dünyadaki ilk ülkedir.

Misyonumuzu sürdürürken karşılaşacağımız zorlukların bilincinde olarak ülkemiz için yeni bir aşamaya imza atacak yeni bir yola çıkıyoruz…

Her şeyden önce vatandaşlarımızın hayatlarının nasıl değişeceğini ve istikrarlı ve müreffeh bir ekonomi yaratmak için gereken araçları düşünüyoruz.”

El Salvador, geçen yıl kripto varlıklarını yasal ihale olarak kabul eden ilk ülke oldu. Ukrayna ve Meksika gibi diğer ülkelerde de benzer yasa tasarıları var, ancak her ikisi de kendi yasama süreçlerini henüz geçirmedi.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/creative_studio_design/S-Design1689
Yorum Yap