Panama Milletvekilleri Bitcoin (BTC) ve Diğer Sekiz Kriptoyu Düzenleyecek Yasayı Geçirdi

 Panama Milletvekilleri Bitcoin (BTC) ve Diğer Sekiz Kriptoyu Düzenleyecek Yasayı Geçirdi

Panama’daki yasa koyucular, önde gelen dijital varlık Bitcoin (BTC) ve diğer sekiz kripto varlığının kullanımını düzenleyen yeni bir yasa tasarısı geçiriyorlar.

Panamalı Kongre Üyesi Gabriel Silva’ya göre, Orta Amerika ulusu şu yasayı onayladı: izinler bireyler, bankalar ve diğer işletmeler için bir ödeme aracı olarak dokuz kripto para biriminin sınırsız kullanımı.

“Kripto Yasası üçüncü tartışmada onaylandı. Bu, Panama’nın Latin Amerika’da bir yenilik ve teknoloji merkezi haline gelmesine yardımcı olacak!

Eksik olan tek şey Başkan için [Laurentino] Cotizo imzalayacak… Bu, istihdam yaratılmasına ve finansal katılımın sağlanmasına yardımcı olacak.”

Dijital varlıklar, yalnızca piyasa değeri Bitcoin’e göre en iyi kripto varlığı değil, aynı zamanda önde gelen altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin alternatif Litecoin (LTC), birlikte çalışabilirlik blok zinciri XDC Ağı (XDC), veri akışı para kazanma ağı Iota (IOTA), akıllı sözleşme içerir. Elrond (EGLD) ve Algorand (ALGO) platformları ve ödeme ağları XRP ve Stellar (XLM) fatura.

Yeni yasa ayrıca kripto ticareti, dijital menkul kıymetlerin ihracı ve değerli metaller gibi fiziksel varlıkların tokenizasyonu için kurallar belirleyecek. Reuters.

Ayrıca, kanun yasal netlik Silva’ya göre kripto para birimlerinin isteğe bağlı kullanımına yönelik, kripto yatırım işletmeleri için lisanslar oluşturuyor ve hükümetin blok zinciri teknolojisini daha verimli ve şeffaf hale getirmek için kullanmasını sağlıyor.

Panama’nın hareketi, geçen yıl BTC ve diğer dijital varlıkları zorunlu yasal ihale yapan Orta Amerika ülkesi El Salvador ile karşılaştırmalar yapmış olsa da, Panama’da kripto varlıklarının kabulü şu anda isteğe bağlı.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Dijital Mağaza/Fotomay



Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap