Payments Giant Stripe, Twitter’da Kripto Ödeme Pilotunu Sunuyor

 Payments Giant Stripe, Twitter’da Kripto Ödeme Pilotunu Sunuyor

Ödeme işleme firması Stripe, kullanıcıların Twitter’da kripto varlıklarını kullanarak ödeme yapmalarına izin vermek için yeni bir pilot programı test ediyor.

Yeni bir şirkete göre Blog yazısı ve eşlik eden cıvıldamakStripe, dijital varlıkları dahil ederek küresel ödeme programının erişimini genişletmeyi düşünüyor.

“Kripto para birimlerinin ‘değer deposu’ yönleri tipik olarak en fazla dikkati çekerken, ‘açık erişimli küresel finansal raylar’ olasılığını en azından eşit derecede zorlayıcı olarak görüyoruz. Sonuç olarak, daha geniş erişimin kilidini açmak için kripto para birimi tabanlı platformları kullanmanın yollarını araştırıyoruz.

Bugün, Connect için kripto ödemelerini tanıtıyoruz. Kripto ödemeleriyle, ilk ortağımız olan Twitter’daki seçkin bir içerik oluşturucu grubu, Twitter’dan kazançlarını almak için kripto para birimi tabanlı rayları kullanabilecek.”

Kripto ödemeleriyle tanışın: https://t.co/xJnpLmsBKn. pic.twitter.com/PJQ2oTaU7J

— Şerit (@şerit) 22 Nisan 2022

Pilot program başlangıçta yalnızca stablecoin USD Coin’i (USDC) destekleyecek ve ödemeleri işlemek için katman-2 Ethereum (ETH) ölçeklendirme çözümü Polygon’u (MATIC) kullanacak. Stripe, sonunda daha fazla sanal varlığı ve işleme ağını desteklemeyi planladıklarını belirtiyor.

“Stripe başlangıçta ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan USDC’deki ödemeleri destekleyecek. Bu, aksi takdirde dolar tutamayacak birçok insanın bunu yapmasını sağlayacaktır.

Ödemeler, düşük ücretleri, hızı, Ethereum ile entegrasyonu ve geniş cüzdan uyumluluğu nedeniyle seçtiğimiz Polygon ağı üzerinden gerçekleşecek.

Yaratıcılar kazançlarını aldıktan sonra, bakiyelerini Polygon’da tutabilir veya Ethereum’a köprü kurmayı ve başka bir para birimiyle değiştirmeyi seçebilirler. Zamanla ek raylar ve ödeme para birimleri için destek eklemeyi planlıyoruz.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/feofra/SensvectorSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap