Paypal Kripto Para Yetenekleri Geliştiriyor!

Paypal, şirketin Avrupa Komisyonu'na kripto para piyasası için AB çerçevesi ile ilgili gönderdiği bir mektupta kripto para birimi yetenekleri geliştirdiğini doğruladı.

Son zamanlarda, Paypal ve Venmo’nun yakında kullanıcıların doğrudan kripto para alıp satmasına izin verdiği söylentileri yapıldı. Avrupa Komisyonu’na (AK) yazdığı bir mektupta Paypal, kripto yeteneklerini geliştirme konusundaki çalışmalarını açıkladı. Mektup, geçen yıl Aralık ayında kripto varlıklarındaki pazarlar için bir AB çerçevesi oluşturma konulu kamu istişaresine yanıt olarak geldi. Ledger Insights’a göre, Paypal’ın mektubu Haziran ayında Komisyonun aldığı diğer bazı yanıtlarla birlikte yayınlandı .

AK’ye verdiği demeçte Paypal, “Kripto varlık endüstrisi son birkaç yılda önemli bir büyüme kaydetti” dedi. “Bu şekilde Paypal, kripto ve blockchain / dağıtılmış defter alanındaki küresel gelişmeleri sürekli olarak izliyor ve değerlendiriyor.”diye ekledi.

Mektupta şirket , sosyal medya devi Facebook tarafından önerilen Libra  projesine katılımını açıkladı . Libra Derneğine katılmak için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladığını belirten Paypal şunları açıkladı:

”Projenin başlangıcından bu yana, Paypal bu [kripto varlık] alanındaki yeteneklerini daha da geliştirmek için tek taraflı ve somut adımlar attı.” dedi.

Mektupta Paypal, dünya çapında 300 milyondan fazla aktif hesaba sahip olduğunu iddia ediyor ve her yıl milyonlarca yeni kullanıcı ekleniyor. Şirket, 31 Avrupa ülkesinde müşterilere ve işletmelere hizmet vermektedir ve Lüksemburg’da bankacılık ve ödeme hizmetleri sağlama lisansına sahiptir.

Kripto varlıkları için AB çerçevesi ile ilgili olarak Paypal, AK’ye “Düzenleyici çerçeve, yenilikçi ürün ve hizmetlerin aynı anda düzenleyici netlik, rehberlik ve güvenceler sağlarken aşırı yasal yük olmadan piyasaya sürülmesine izin vermesi gerektiğini” söyledi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi