PayPal’ın Kurucusu Peter Thiel’e Göre Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşamamasının Nedeni İşte İşte ⋆ ZyCrypto

 PayPal’ın Kurucusu Peter Thiel’e Göre Bitcoin’in 100.000 Dolara Ulaşamamasının Nedeni İşte İşte ⋆ ZyCrypto

PayPal’ın kurucusu, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşamamasından Warren Buffett’ı sorumlu tuttu. Buffett’a ve kripto varlığının düşmanı olan diğer kişilere darbeler indirdi. 40 bin doların sancılarında.

PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, varlığın 100.000 doları geçememesinden sorumlu olan Bitcoin düşmanlarının bir listesini ortaya çıkardı. Warren Buffett, Larry Fink ve Jamie Dimon, Bitcoin’in büyümesini engelleyen kişiler arasında.

Bitcoin’in Büyüyen Düşman Listesi

Peter Thiel, Miami’deki Bitcoin Konferansında Bitcoin eleştirmenlerine karşı bir tirad başlattı ve onları varlığın yavaş yörüngesinden sorumlu tuttu. Açılış konuşmasında Warren Buffett, Larry Fink ve Jamie Dimon’u en büyük kripto para birimine karşı duruşları için çağırıyor.

Ekrana cesurca yazılmış “Sıçan Zehiri” sözleriyle Warren Buffett’ı “1 Numaralı Düşman” olarak adlandırdı. Kalabalık yuhalamaya başlayınca Buffett’tan “Omahalı sosyopatik büyükbaba” diye bahsetmeye devam etti. Thiel, Warren Buffett’in önceki yorumlarının potansiyel yatırımcıların kalbinde endişeye neden olarak Bitcoin’in büyümesine zarar verdiğini savundu.

Warren Buffett, varlıkla ilgili düşüncesiyle ilgili bir soruyu yanıtlarken, “Benim hiçbir şeye sahip değilim ve asla da olmayacağım” dedi. Buffett daha önce, bitcoin’in içsel bir değeri olmadığını ve dayanıklı bir değişim aracı olmadığını söylerken, uzun vadeli ortağı Charlie Munger kripto para birimlerini “zührevi hastalık” olarak nitelendirdi.

Thiel ayrıca JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon’a “New York City bankacı önyargısı” sahip olarak atıfta bulunarak, BlackRock başkanı Larry Fink’in de Bitcoin karşıtı duyguları barındırdığı için listede adı geçti. Bununla birlikte, yakın tarihli bir hissedarın mektubu, Larry Fink’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından Bitcoin ve kripto kullanımında bir artış öngördüğünü gösteriyor.

Reklam &nbsp &nbsp

Düzenleyiciler de Suçu Paylaşıyor

Peter Thiel yaptığı konuşmada, Bitcoin’in düşmanlarının Bitcoin’in büyümesine karşı bir “finans gerontokrasisinin” parçası olduğunu belirtti. Ortaya çıkardığı eleştirmenler grubunun, varlığın 100.000 $’a ulaşamamasının temel nedenini oluşturduğunu savunuyor.

“Bitcoin neden henüz 100.000 ila bir milyon dolara çıkmadı? Neden altınla, hatta daha geniş anlamda hisse senedi piyasalarıyla yakınsamadı?” Thiel’i tutkulu kalabalığa sordu. Ekonomik olmaktan çok politik olma duygularını kamçıladı ve “hareket düşmanlarının” 100.000 dolara gidişi durdurmada başarılı olup olmayacağı üzerine kafa yordu.

Konuşmasını, Fed ve SEC Başkanı Gary Gensler gibi düzenleyicileri sürükleyerek bitirdi ve “bunu görmezden gelmeyi seçtiklerinden, bunun sonuçlarını önümüzdeki yıllarda ödemek zorunda kalacaklar” dedi.


Yorum Yap