Piyasa Düşüş Eğilimi Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Girişlerini Tetikliyor

 Piyasa Düşüş Eğilimi Kurumsal Yatırımcılardan Bitcoin Girişlerini Tetikliyor

Bitcoin fiyatı şimdi 30.000 dolara düştüğü için piyasa kargaşa içinde olmaya devam ediyor. Bunun öncesinde, piyasaya olan inancın azalması, dolayısıyla son birkaç hafta içinde daha az giriş/daha fazla çıkışa dönüşmüştü. Ancak, fiyatın bu yıl en düşük seviyede olmasıyla birlikte, dijital varlığa yönelik kurumsal duyarlılık değişti ve bu, haftalardır ilk kez dijital varlığa önemli miktarda giriş yapılmasına neden oldu.

45 Milyon Dolar Bitcoin’e Akar

Bitcoin şimdi gördü birkaç hafta süren çıkışların ardından girişler. Geçen hafta, 45 milyon dolara kadar yüksek girişler gören öncü kripto para birimi için iyi olduğunu kanıtladı. Muhtemelen altcoin portföylerine koymak için dijital varlıktan para çeken kurumsal yatırımcı tarafından tam bir geri dönüş.

İlgili Okuma | Bitcoin Borsası Girişleri, Piyasa Daha Fazla Olumsuzluk İçin Desteklerken Üç Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Doğal olarak, bu kurumsal yatırımcılar, göstergeler bir ayı piyasasına işaret ederken geri çekiliyordu ve şimdi düşük fiyatlarla bitcoin ticareti ile pastadan paylarını almak için geri döndüler. Bu yatırımcılar arasında olumlu duyarlılığın geri dönüşünü işaret ediyor.

Kısa Bitcoin de aynı eğilimi takip etti ve dalgayı rekor düzeyde ikinci en büyük haftalık girişlerine bastı. Geçen hafta, yönetim altındaki toplam varlığını (AuM) 45 milyon dolarlık yeni bir yüksek seviyeye getiren Short Bitcoin’e toplam 4 milyon dolarlık akış gördü.

BTC 31.000$’ın üzerinde destek bulmakta zorlanıyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Diğer dijital varlık yatırım ürünleri, giriş bolluğunun dışında bırakılmadı. Bu sefer, şaşırtıcı bir geri dönüşle dijital varlık yatırım ürünlerine toplam 40 milyon dolar aktı.

Geçen hafta çıkışlar daha baskın olsa da altcoinler bunun dışında kalmadı. Bununla birlikte Solana, Dijital varlığa 1,9 milyon dolar akan herhangi bir önemli giriş kaydeden tek altcoin olarak bu konuda kalıptan kopacaktı.

Diğer altcoinlere gelince, negatif duygular kripto para birimini sallamaya devam ederken çıkışlar devam ediyor. Bir haftalık dönemde dijital varlıktan 12,5 milyon dolar ayrıldığını gördü. Şimdiye kadar, toplam Ethereum AuM’nin %0,8’i dijital varlığı terk etti, çünkü yıldan bugüne çıkışları artık 207 milyon dolara ulaştı.

İlgili Okuma | Piyasalar Paranoya İşaretleri Gösterdikçe Bitcoin Fiyatı 30 Bin Doların Altına Düştü

Girişler ve çıkışlar çeşitli pazar bölgelerinde tutarsız kaldı. CoinShares raporları, Kuzey Amerika pazarlarındaki yatırım ürünlerinin 66 milyon dolar kaydettiğini gösteriyor. Avrupa’daki gölet genelinde, bölgedeki dijital varlık yatırım ürünlerini bırakan toplam 26 milyon dolarlık çıkışlar hakim oldu.

Bununla birlikte, Bitcoin ve Solana gibi varlıklara gelen yeni giriş eğilimi, piyasada sergilenen fiyat zayıflığından yararlanmak için kurumsal yatırımların ahşap işlerden çıktığını kanıtlıyor. Bu fiyat zayıflığı, bitcoin hala 31.000 $ fiyat aralığının üzerinde bir destek seviyesi oluşturmaya çalışırken devam ediyor.

Investopedia’dan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik


Yorum Yap