PlanB, Bitcoin’in Neden Tekrar 24,5 Bin Dolara Düşmeyeceğini Açıklıyor

 PlanB, Bitcoin’in Neden Tekrar 24,5 Bin Dolara Düşmeyeceğini Açıklıyor

Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) modelinin yaratıcısı PlanB, yalnızca bir kara kuğu olayının Bitcoin fiyatını 24.500 dolara çekebileceğini ima etti. Geçmişte anonim Twitter takma adı, bazı durumlarda Bitcoin’in fiyat tahminlerini kaçırdı, ancak varlık üzerindeki yükselişi hala bozulmadan kalıyor ve yıl sonunda 100.000 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor.

Twitter’da 1,7 milyondan fazla takipçisi olan bitcoin analisti, bir cıvıldamak Bitcoin’in fiyatını şu an gerçekleşen fiyatına (ortalama maliyet fiyatı) 24,5 bin dolara düşürecek bir neden görmediğini söyledi. Ayrıca tarihte böyle bir kapitülasyonun sadece üç kez gerçekleştiğini kaydetti. 2018’de Bitcoin SV (BSV) çatallanması, Bitstamp ve Mt. Gox’un sırasıyla 2014 ve 2011’de saldırıya uğraması – PlanB’ye göre – BTC’yi gerçekleşen fiyat seviyesinin altına iten olaylardı.

Bazı insanlar BTC’nin 24.5K $ Gerçekleşen Fiyat seviyesine düşebileceğinden korkuyor. Ancak, son 3 kez böyle bir kapitülasyon oldu, nedeni (sarı daireler):
– 2018: BSV ÇATAL
– 2014: Bitstamp değişimi HACK
– 2011: MtGox HACK değişimi

Bunu şimdi görmemek. pic.twitter.com/pdrkChrUOE

— PlanB (@100trillionUSD) 15 Nisan 2022

Bir başka ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, aynı fikirde değildi BSV çatallanması, Bitcoin fiyatının 2018’deki ana destek seviyelerinin altına ani düşüşüne bağlandı; bunun yerine, ani fiyat düşüşüne “BitMEX suçlularının balina kontrolünün tam ölçekte etkisi” olduğuna inanıyor. 2014 yılında kurulan BitMEX, dünyanın en tanınmış kripto para borsalarından biriydi. Kaldıraç ticareti ile ilgilenen tüccarları çekmeyi amaçlayan 2016 yılında piyasaya sürülen “kalıcı vadeli işlemler”, onu bir noktada en popüler türev ürün haline getirdi. PlanB, “taban modeline” göre 2021’de Bitcoin’in yaklaşık 100 bin dolara ulaşacağına ilişkin önceki tahminini kaçırmış olsa da, analist Şubat ayında BTC’nin her iki modele de girdikten sonra 2023’ün sonunda altı haneli bir fiyat etiketine ulaşacağını öne sürmüştü. S2F ve logaritmik regresyon. ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap