Rapor: Afrikalı-Amerikalıların %40’ı kripto kullandıklarını söylüyor | CryptoSlate

 Rapor: Afrikalı-Amerikalıların %40’ı kripto kullandıklarını söylüyor |  CryptoSlate

NBC News tarafından yürütülen yeni bir anket, tüm Afrikalı-Amerikalıların %40’ının kripto ticareti yaptığını veya kullandığını söylerken, 18 ila 34 yaş arasındaki tüm Amerikalıların %42’sinin kripto ticareti yaptığını veya kullandığını gösteriyor.

NBC News’e göre, anket Milletvekilleri piyasa riskleri konusunda uyarsa ve sektörü düzenlemeye çalışsa bile dijital varlıkların daha popüler olmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu noktaya kadar, 18 ila 49 yaş arasındaki tüm erkeklerin yarısı, tüm demografik grupların en yüksek payı olan kripto kullandığını söyledi.

Nüfusun tamamına bakıldığında, demografiden bağımsız olarak, ankete katılan 1000 Amerikalının %21’i en az bir kez kripto kullandığını veya yatırım yaptığını söyledi. Ayrıca, ABD yasa koyucuları ve atanmış yetkililer kripto endüstrisi için yeni mevzuat ve kurallar getirmek için çalışmasına rağmen dijital varlıklar yayıldı. Raporda, bunun genç nesil arasında yükselen bir benimseme eğilimine işaret ettiği belirtildi.

Rapor, insanların daha iyi işlem hızları, gizlilik, güvenlik ve daha düşük maliyet sundukları için bitcoin (BTC), eter (ETH) ve sabit paralar gibi kripto para birimleri hakkında olumlu bir görüşe sahip olduklarını söyledi. Ayrıca, bankaları yetersiz topluluklar için finansal hizmetlere erişim sağlarlar.

Sadece %19’u kriptoyu olumlu görüyor

ABD’li yasa koyucuların net olmaması ve Elizabeth Warren ve Gary Gensler gibi politikacıların kamuoyuna yaptığı yorumlar, ankete katılanların yalnızca %19’unun kriptoyu olumlu, %25’inin ise olumsuz gördüklerini belirtmesinin nedeni olabilir.

Bununla birlikte, ankete katılanların kabaca %56’sı kripto endüstrisi hakkında tarafsız hissettiklerini veya emin olmadıklarını söyledi. Crypto’nun popülaritesi görmezden gelinemeyecek kadar büyüdü. Pazar o kadar büyük ki, en yüksek siyasi seviyenin dikkatini çekti, Başkan Joe Biden’in ilgili devlet kurumlarını risklerini ve faydalarını incelemeye yönlendiren son yürütme emriyle de gösterildi.

Yönetim, potansiyel dolandırıcılık ve yasa dışı faaliyetlerin finansmanı konusundaki endişelerini dile getirirken, ABD’nin altyapıyı geliştirme ve kriptoyu izleme gözetimi konusunda jeopolitik bir çıkarı olduğunu da açıkladı.

Diğer son anketler, NBC News tarafından yapılan bulguyu doğruluyor. Örneğin, 7 Nisan’da CryptoSlate tarafından bildirildiği üzere, 18 ila 35 yaşındaki tüketicilerin %40’ı, önümüzdeki 12 ay içinde mal veya hizmetler için ödeme yapmak için kripto para birimleri kullanma niyetini dile getirdi.

İstikrarsız ekonomilerde enflasyonun benimsenmesinde kilit etken

bu rapor – “Demystifying Crypto: 2022’de ödemeler için dijital para birimlerinin benimsenmesine ışık tutmak” olarak adlandırılan – ödeme sağlayıcısı Checkout.com tarafından 6 Nisan’da Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında sunuldu. Çevrimiçi ödemeler için kripto para birimlerinin benimsenmesinde giderek daha olumlu bir eğilime işaret ediyor. Raporda şunlar yazıyor:

” [The trend] Dijital para birimlerinin yalnızca bir yatırım aracı olarak görülmesinden, düzenli olarak iş yapmanın bir aracı olarak görülen tutumda önemli bir değişimi işaret ediyor.”

CryptoSlate tarafından 8 Nisan’da bildirildiği üzere, ekonomilerin ve para birimlerinin daha az istikrarlı olduğu dünyanın diğer bölgelerinde enflasyon, kripto benimsenmesi için çok önemli bir etken. Artan enflasyona karşı bir önlem olarak.

CoinMarketCap tarafından yeni bir Twitter dizisi açıklığa kavuşmuş Gelişmekte olan ekonomilerdeki enflasyonla mücadele eden ülke vatandaşlarının çoğunlukla kripto varlıklarını düşen ulusal para birimlerine karşı bir koruma olarak kullandıkları.

CoinMarketCap tarafından yapılan bu ankete göre, Venezüella’nın enflasyon oranı %472 ile rekor bir yüksek seviyede ve bu da birçok sakini kriptoya yönelmeye zorladı. Rapora göre, ülkede nüfusunun %10.23’üne tekabül eden 2,9 milyon kripto kullanıcısı var.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap