Rapor: Ethereum çıkışları devam ederken altcoinlere olan ilgi artıyor | CryptoSlate

 Rapor: Ethereum çıkışları devam ederken altcoinlere olan ilgi artıyor |  CryptoSlate

En son haftalık dijital varlıklar fon akışı raporu Coinshares’ten yapılan bir araştırma, kripto alanındaki haftalık yatırım çıkışlarında ciddi bir azalma olduğunu ortaya çıkardı.

Rapora göre, haftalık çıkışlar 7,2 milyon dolara düştü ve son üç haftadaki toplam çıkışlar 219 milyon dolar civarında gerçekleşti.

Bitcoin ve Ethereum yatırımlarına ilgi azalıyor

Verilere üstünkörü bir bakış, yatırımcının önde gelen dijital varlıklara, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) olan ilgisinin önemli ölçüde düştüğünü gösteriyor.

BTC, 18 Nisan haftasında 2,6 milyon dolarlık yetersiz bir giriş gördü ve ETH aynı dönemde yaklaşık 17 milyon dolarlık çıkış kaydetti.

BTC’nin bugüne kadarki toplam çıkışları 178 milyon dolar, Ethereum ise yıl başından bugüne kadarki ölçümde toplam 169 milyon dolar çıkış gördü.

Kripto yatırım kurumlarına çıkışlar devam ediyor

Veriler, Grayscale, Purpose Investments, Coinshares XBT vb. gibi kripto yatırım kurumlarına çıkışların devam ettiğini ortaya koydu.

41 milyon dolarlık bir giriş gördüğü için yalnızca ProShares trendi yenebilir. Ancak, diğer tüm yatırım ürünleri girişlerden daha fazla çıkışa sahipti.

Bu listenin başında 27 milyon dolarlık çıkışa sahip 3iQ vardı. ETC grubu, 126.4 milyon $ ile Nisan ayında en yüksek çıkışa sahip olmaya devam ediyor.

Bu arada, ilk çeyrekte daha az yatırım ürünü – yalnızca 11 – piyasaya sürüldü. Buna karşılık, 2021’in son çeyreğinde 24 yeni ürün lansmanı yapıldı.

Yatırımlar Ethereum rakiplerine akıyor

Rapora göre, Algorand, Solana, Terra ve Avalanche gibi altcoinlere olan ilgi, birleşik 3,5 milyon dolarlık bir giriş gördükçe artıyor gibi görünüyor.

İlgideki artış, bu projelerin artan popülaritesini ve kullanım durumlarını yansıtıyor. gelen veri başına DappRadarSolana gibi akıllı sözleşme özellikli blok zincirlerin artan bir kullanıcı tabanı var.

NFT pazar yeri Magic Eden ile birlikte blok zinciri üzerine kurulmuş merkezi olmayan bir borsa olan Orca, şu anda son yedi gün içinde en çok kullanılan ilk 10 Blockchain Dapp’inden biri, ilk 10’daki tek Ethereum Dapp ise OpenSea idi.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap