Ripple CEO’su Bitcoin Kabileciliğinin Kripto Endüstrisini Geri Tuttuğunu Söyledi

 Ripple CEO’su Bitcoin Kabileciliğinin Kripto Endüstrisini Geri Tuttuğunu Söyledi

Kripto alanındaki en etkili insanlardan biri olan Ripple CEO’su, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sahip olduğunu söylüyor. Ancak ona göre, yalnızca Bitcoin’i teşvik etmek endüstri büyümesini durduracaktır. Sonuç olarak, kripto endüstrisi, yakında hiçbir şey değişmezse, eskisinden daha az teşvikle madenciler için potansiyel olarak milyonlarca kaybedebilir.

de CNBC Etkinlikte, Ripple CEO’su ve kurucusu Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve diğer dijital para birimleri etrafındaki kabileciliğin endüstrinin büyümesini engellediğini söyledi.

İlgili Okuma | Netflix Kripto Pazarını Düşürebilir mi?

Garlinghouse, geçen hafta CNBC’de yayınlanan bir röportajda Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde CNBC tarafından düzenlenen bir şömine sohbetinde “Kripto para alanındaki insanların kabilelere bölünmesi iyi değil” dedi.

XRP hakkındaki düşünceleri sorulduğunda Garlinghouse, SEC tarafından 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet tekliflerinin satışında ayrılmaz bir rol oynadığı için suçlanmasına rağmen, Bitcoin ve Ethereum gibi diğer önemli dijital para birimlerine gerçekten yatırım yaptığını paylaştı.

Pazartesi günü 39.000 doların altına düştükten sonra bitcoin yavaş yavaş toparlanıyor | Kaynak: BTC/USD grafiğinden Tradingview.com

Garlinghouse, “Bitcoin’im var, Ether’im var, bazılarına da sahibim. Bu sektörün gelişmeye devam edeceğine kesinlikle inanıyorum.”

Garlinghouse, “Bütün tekneler yükselebilir” diyor. “Diğer dijital para birimlerini benimsemek, bunu XRP dışında büyüme ve benimseme için bir fırsat olarak görüyoruz.”

Endüstri Büyümesi Üzerine Ripple CEO’su

Fonlarını yalnızca bitcoin’e adayan yatırımcılar hakkında soru sorulduğunda Garlinghouse herhangi bir isim belirtmedi. Yine de kripto para endüstrisindeki insanlar sadece bir kripto paraya odaklanıyor.

dedi ki;

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri etrafındaki kabilecilik, 2 trilyon dolarlık piyasanın tamamını geri tutuyor.

Bitcoin kabileciliğinin en belirgin örneklerinden biri, eski Twitter CEO’su ve Square Inc’in kurucusu Jack Dorsey’dir. Birkaç kez Bitcoin’e desteğini kamuoyuna açıklamıştır. Buna ek olarak, yakın zamanda, toplumda daha erişilebilir hale getirmek için bir varlık sınıfı olarak gelişimini desteklemek için araştırmalara sponsor oldu.

Bu yılın başlarında Dorsey, bir Bitcoin maksimalist olduğunu söyledi. Sonuç olarak, Ethereum dahil olmak üzere yakında başka bir kripto para birimi benimsemeyi planlamıyor.

Bir Bitcoin kabilecisinin bir başka örneği de MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dur. Şirket rezerv nakitinin büyük bir yüzdesini Bitcoin’e dönüştürdü.

İlgili Okuma | Bitcoin 40.000 Doları Geri Döndü, Ancak Konumunu Korumak İçin Mücadele Edebilir

Şirket, toplam 129.000 Bitcoin’den fazla varlığıyla kripto pazarında önemli bir oyuncu.

Garlinhouse, bu maksimalizmle ilgili sorunun, ABD’li milletvekillerine lobi yapma çabalarını boşa çıkarması olduğunu söyledi. Çoğu temsilci, herkes için en iyisinin ne olduğuyla ilgilenmek yerine, esas olarak sahip oldukları kripto para birimi için ajite ederdi.

Garlinghouse ekledi;

Washington DC’de kripto endüstrisi arasında koordinasyon eksikliği, bunu şok edici buluyorum.

Pixabay’den öne çıkan resim, Tradingview.com’dan grafik


Yorum Yap