Ripple Ortağı Satın Alındı

Ripple ortağı ve küresel havale oyuncusu TerraPay henüz açıklanmayan bir miktar parayla satın alındı. Şirket ayrıca, satın alma anlaşmasının bir parçası olarak küresel genişleme için Prime Ventures, IFC ve Partech Africa’dan 9.6 milyon dolar topladı.

TerraPay, XRP’yi milyonlarca yeni küresel kullanıcıya getirecek mi?

TerraPay, maliyetleri düşürmek için finansal kurumları, bankaları, mobil para operatörlerini, para transferi operatörlerini aynı ödeme ağına bağlayan yeni bir ödeme altyapısı sağlayıcısıdır.

TerraPay, 60’tan fazla ülkede 25’ten fazla lisans aldı ve şu anda Afrika, Avrupa ve Asya’da var.

TerraPay, tipik olarak geleneksel ödeme işlemcileri ve kredi kartı sistemlerinden hariç tutulan sektörlere bankacılık benzeri hizmetler sunabilecek. Ayrıca, mobil para hesaplarının işletmeler tarafından çalışan maaşlarını ödemek ve havale ödemelerinin gerçek zamanlı olarak yerleşmesini sağlamak için kullanılmasını mümkün kılacaktır.

TerraPay, global ödeme ağları ve Visa, Xpress Money, MoneyTrans, Paga, Ria, Instant Cash, Ripple ve MoneyGram gibi havale hizmetleriyle aktif olarak ortaklıklar kurmuştur.

Ripple ve TerraPay ortaktır, ancak TerraPay için XRP’den bahsetmiyoruz

Sınır ötesi ödemeler için Ripplenet teknolojisini kullanan diğer birçok Ripple ortaklığının aksine, TerraPay’ın kendi ödeme ağı ve ödeme sistemi vardır.

TerraPay, Ripple’ın Western Union gibi küresel ödeme pazarındaki doğrudan rakiplerinin birçoğuyla da ortaklığa sahiptir.

TerraPay gelecekte XRP veya başka bir Ripple ödeme teknolojisini kullanabilir, ancak şu anda böyle bir ortak girişim için henüz bir plan açıklanmadı.

Yazar : Nilhan Tunç

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi