Rıpple’a Yeni Ortaklar

 Rıpple’a Yeni Ortaklar

Bir blockchain platform sağlayıcısı ve Ripple’in bir ortağı olan Forte, blockchain tabanlı oyunlar oluşturmak için beş oyun geliştiricisiyle anlaşmaya vardığını açıkladı.  Forte’un yeni ortakları Hi-Rez Studio, Magmic, Netmarble, nWay ve DECA Games.

Beş şirket oldukça iyi kurulmuş.  Örneğin, Hi-Rez Studios, Smite, Netmarble’ın Marble Future Fight’ı yarattığı Smite’ın yapımcısı, nWay Power Rangers: Battle for the Grid ile tanınırken, Magmic Simple Spades gibi kart oyunlarının arkasında,önceden Forte, Other Ocean, Disruptor Beam ve Kongregate gibi diğer oyun geliştiricileriyle güçlerini birleştirdi.

Geçen yıl, Forte ve Ripple, blockchain’e dayalı oyunlar oluşturan geliştiricilere yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Son ortaklık, beş geliştiricinin çeşitli oyunlar için Forte’nin blockchain platformunu benimsediğini görecek.  Teknoloji, sanal ürünler veya oyun karakterleri gibi ödüllerin ve dijital öğelerin kimliğini doğrulamak için kullanılabilir.

Forte’nin Pazarlama Başkan Yardımcısı Kaiser Hwang, Forbes’a oyunun dağıtılmış defter teknolojisi için ideal bir kullanım örneği olduğunu söyledi

Bugün oyunlar zaten hem topluluğa hem de ekonomiye katılan milyonlarca oyuncuyu içeriyor.  Blockchain teknolojisi, geliştiricilerin oyunculara oyun içi varlıklara sahip olma, birbirleriyle ticaret yapma ve hatta birbirleriyle oynayarak gelir elde etmeleri için bir yol sunmasını sağlar.  Teknoloji, bugün daha adil ve sürdürülebilir iş modellerinin kilidini açarak oyun endüstrisinde bulunan birçok ekonomik konuyu ele almanın yollarını sunuyor.

RIPPLE İÇİN NELER VAR?

Ripple topluluğu geçen yıl Brad Garlinghouse liderliğindeki şirketin Forte ile anlaşacağını öğrendiğinde biraz şaşırdı.  Ripple genellikle bankacılık ortaklıklarına odaklanır.  Bununla birlikte, ikisi oyun geliştiricilere yatırım yapmak için 100 milyon dolarlık fonu açıkladı.

Forte temsilcileri Ripple adına konuşamayacağını söylese de, ikincisinin oyun endüstrisindeki blok zincirin geleceği konusunda kendinden emin olduğunu itiraf ettiler.

Yorum Yap