Robert Kiyosaki, BTC Acımasız Ayı Fırtınasına Girerken “Bitcoin Kazanacağını” İddia Ediyor ⋆ ZyCrypto

 Robert Kiyosaki, BTC Acımasız Ayı Fırtınasına Girerken “Bitcoin Kazanacağını” İddia Ediyor ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

Bitcoin bu yıl acı tatlı bir yolculuk geçirdi. Kasım 2021’deki etkileyici tüm zamanların en yüksek seviyesini takip eden yıla güçlü bir şekilde başladıktan sonra, Bitcoin fiyatı o zamandan beri dalgalanıyor. Piyasadaki en büyük kripto para birimi bu haftaki çöküşün ardından %50’den fazla düştüğü için BTC şimdi dik bir vadide ilerliyor.

Bitcoin fiyatı dün 30.000 doların altına düştü ve dünün ikinci bölümünde 29.900 dolardan işlem gördü ve Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Kripto para birimi bir şekilde 32.650 dolara geri döndü, ancak daha sonra tekrar düştü ve şu anda 30.269 dolardan işlem görüyor.

Pek çok kişi, fiyatın önümüzdeki günlerde önemli bir direnç seviyesini aşmaması durumunda Bitcoin’in sıkıntılarının daha da kötüleşebileceğine inandığından, tüccarlar şimdi çılgına dönmüş durumda. Bitcoin’in son fiyat düşüşü, ABD hazine departmanı ve Federal Rezerv’in eylemlerinden kaynaklanan korkular da dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle büyük bir satışla ilişkilendirildi.

Kripto sahnelerinde öne çıkan birçok isim, Bitcoin fiyatının hangi yöne gittiğine dair görüşlerini dile getiriyor. Diğerleri, bu son beklenmedik fiyat düşüşünü dijital varlığın kaba bir uyanışta olabileceğine dair temkinli bir işaret olarak görürken, çoğu kripto paranın esnekliğine ve mevcut düşüş fırtınasından kurtulma yeteneğine güveniyor.

Amerikalı işadamı Robert Kiyosaki, Bitcoin’in kazanmak için burada olduğuna inandığı için ikincisinin bir parçası. Ünlü “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının milyoner yazarı, Bitcoin’in geri dönmesini desteklerken ABD hükümetini küçümsediğini ifade etmek için Twitter’a gitti.

Reklam &nbsp &nbsp

“BITCOIN neden kazanacak? C: Amerika 3 STOOGES tarafından yönetildiği için BITCOIN kazanacak. 1 numaralı Başkan Biden. Stooge #2 Hazine Bakanı Yellen. Stooge #3 Fed Başkanı Powell. 3 Stooge’a değil, BITCOIN’e güveniyorum.” diye tweet attı.

9 Mart’ta Başkan Joe Biden, hükümeti kripto para biriminin risklerini ve faydalarını araştırmaya yönlendiren bir yürütme emri imzaladı. Emir, kripto endüstrisini sarsan, uzun zamandır beklenen bir talimattı, özellikle de dünya çapında büyüyen kripto alanıyla ilgili düzenleyici endişeler nedeniyle.

Bununla birlikte, Biden tarafından atanan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Nisan ayında kripto para birimleri ve düzenlemeler hakkında konuşurken, kripto para birimleri ve düzenlemeler hakkında daha sert bir duruş çağrısında bulunurken, birçok piyasa oyuncusu Biden’ın son eyleminin Bitcoin ve diğer altcoinlerin fiyatını zorlamayacağını düşünüyor. kriptolar.

“Tüketiciler, varlıkların bir bilançoda mı yoksa dağıtılmış bir defterde mi saklandığına bakılmaksızın dolandırıcılıktan korunmalıdır. Kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetler yasa dışı kabul edilmelidir ve çek, havale veya kripto para kullanmanız farketmez” dedi.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Kiyosaki de dahil olmak üzere birçok uzmanın bir eylem olduğuna inandığı kripto para birimleri konusunda ılık bir duruş sergiledi. Powell, Temmuz ayında stablecoinlerin düzenlenmesini savundu ve ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verirken Fed’in potansiyel bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) için planlarını açıkladı.

Ancak Powell kısa süre önce, Federal Rezerv’in 9 trilyon dolarlık varlık portföyünü küçültmek için yarışırken, 22 yılın en büyük artışı olan nadir bir yarım puanlık faiz oranını yükselttiğini açıkladı.

Ancak Kiyosaki’nin tweet’i ABD hükümetinin önlemlerini açıklıyor ve Başkan Biden’ın hem Yellen hem de Powell’ın uzun oyunu oynadığına inanıyor. Bitcoin’in kazanacağını belirten Kiyosaki, Bitcoin’in jeopolitik belirsizliklerin üzerine çıktığı ve geliştiği bir gelecek gördüğünü öne sürüyor. Kiyosaki gibi birinin desteğini hak eden herhangi bir kripto varlığı varsa, o zaman zorluklara dayanabileceğini ve tüm engelleri aşabileceğini defalarca kanıtlamış olan Bitcoin’dir.


Yorum Yap