Rusya, Bitcoin’i Nakit Olarak Satın Almayı Yasaklama Önerisinde Bulundu

Yerel basında çıkan haberlere göre, Rus milletvekilleri ülkedeki bitcoin ( BTC ) ve diğer kripto paraların kullanımını yasaklamak isteyen yeni yasalar önerdiler .

Son zamanlarda bir grup milletvekili tarafından Rusya parlamentosuna sunulan tasarılara göre, bireyler finansal işlemlerde BTC kullanmak isteyenler yedi yıla kadar hapis ve 7.000 dolara kadar para cezası ile karşı karşıya kalabilirler .

İnsanlar ayrıca kripto parayı nakit olarak satın almaktan veya Rus bankalarıyla açılan hesaplara transfer etmekten cezalandırılacak. Yasalara imza atıldığında, tasarılar, iki milyon rubleye veya yaklaşık 28.000 dolara kadar para cezaları ile Rus merkez bankasının onayı olmadan sanal para ihraç eden veya işleten şirketleri cezalandıracak.

CEZALAR BÜYÜK!

Ayrıca, “mallar veya hizmetler için ödeme olarak kullanılıyorlarsa, kripto para birimleriyle yapılan işlemlere ilişkin kuralların ihlali için” şirketler bir milyon ruble (13.900 $) ve bireylere en az 200.000 ruble (2.800 $) ödemek zorunda kalacaklardır.

Halihazırda dijital varlıkları olan kişiler, bunları Rusya’nın vergi dairesine kaydettirmek ve nasıl edindiklerini açıklamak zorunda kalacaklar. Başka bir yasa tasarısı, ülkenin kripto para birimleriyle yasadışı operasyonları için ceza yasasına yeni bölümler eklemeyi öneriyor.

Açıklama da“Rusya’da kayıtlı siteleri veya Rusya’da bulunan teknik ekipmanı kullanarak” dijital finansal varlıklar yayınlayan veya dağıtan şirketler, bu ikinci taslak teklif kapsamında özellikle sorumludur. denildi.

Cezalar hem bireyler hem de firmalar için “vatandaşlara, kuruluşlara veya devlete büyük veya özellikle büyük hasar verilmişse veya bu eylemler büyük veya özellikle büyük ölçekte zenginleşmeye yol açmışsa” birleştirilebilir. denildi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi