Rusya, Bitcoin’i Nakit Olarak Satın Almayı Yasaklama Önerisinde Bulundu

 Rusya, Bitcoin’i Nakit Olarak Satın Almayı Yasaklama Önerisinde Bulundu

Son zamanlarda bir grup milletvekili tarafından Rusya parlamentosuna sunulan tasarılara göre, bireyler finansal işlemlerde BTC kullanmak isteyenler yedi yıla kadar hapis ve 7.000 dolara kadar para cezası ile karşı karşıya kalabilirler .

İnsanlar ayrıca kripto parayı nakit olarak satın almaktan veya Rus bankalarıyla açılan hesaplara transfer etmekten cezalandırılacak. Yasalara imza atıldığında, tasarılar, iki milyon rubleye veya yaklaşık 28.000 dolara kadar para cezaları ile Rus merkez bankasının onayı olmadan sanal para ihraç eden veya işleten şirketleri cezalandıracak.

CEZALAR BÜYÜK!

Ayrıca, “mallar veya hizmetler için ödeme olarak kullanılıyorlarsa, kripto para birimleriyle yapılan işlemlere ilişkin kuralların ihlali için” şirketler bir milyon ruble (13.900 $) ve bireylere en az 200.000 ruble (2.800 $) ödemek zorunda kalacaklardır.

Halihazırda dijital varlıkları olan kişiler, bunları Rusya’nın vergi dairesine kaydettirmek ve nasıl edindiklerini açıklamak zorunda kalacaklar. Başka bir yasa tasarısı, ülkenin kripto para birimleriyle yasadışı operasyonları için ceza yasasına yeni bölümler eklemeyi öneriyor.

Açıklama da“Rusya’da kayıtlı siteleri veya Rusya’da bulunan teknik ekipmanı kullanarak” dijital finansal varlıklar yayınlayan veya dağıtan şirketler, bu ikinci taslak teklif kapsamında özellikle sorumludur. denildi.

Cezalar hem bireyler hem de firmalar için “vatandaşlara, kuruluşlara veya devlete büyük veya özellikle büyük hasar verilmişse veya bu eylemler büyük veya özellikle büyük ölçekte zenginleşmeye yol açmışsa” birleştirilebilir. denildi.

Yorum Yap