Sıcak Cüzdanlar VS Soğuk Cüzdanlar

 Sıcak Cüzdanlar VS Soğuk Cüzdanlar

Bir sonraki farklılaşma, cüzdanın internete bağlı olup olmadığına dayanmaktadır. Bağlanırlarsa, web cüzdanları veya en yaygın olarak sıcak cüzdan olarak adlandırılırlar. Bağlı değilse ve tamamen çevrimdışı çalışıyorsa, çözüme donanım cüzdanı veya soğuk cüzdan denir.

Soğuk cüzdanlar genellikle daha güvenli olarak kabul edilir, çünkü çevrimiçi olarak birileri tarafından değiştirilemezler. İnternete bağlı değiller ve bu nedenle her türlü saldırı girişimi ve saldırısından güvende. Bu bir tür çevrimdışı depolama alanıdır.

Sıcak cüzdan, diğer taraftan, aslında web tabanlı cüzdan vardır üzerinde internet. Başka bir deyişle, onlara erişmek ve BTC’nizi yönetmek için sabit bir internet bağlantınızın olması gerekir. Çok daha fazla esneklik sunuyorlar ve birçoğunun dijital para alım ve satımını kolaylaştıran entegre çözümleri var. Aynı zamanda, internete bağlı oldukları ve dolayısıyla saldırılara maruz kaldıkları için daha az güvenli oldukları düşünülmektedir

Doğal olarak, her iki çözümün de kendi yararları ve dezavantajları vardır. Bitcoin depolamak için bir cüzdan sağlayıcısı bulmak için doğru seçimi yaparken bunları anlamak çok önemlidir.

 

Yorum Yap