Sokak Resimleri Beş Gün İçinde Yüzlerce Dolar Bitcoin Bağışı Aldı

Parisli bir sokak sanatçısı, resminden bitcoin bağışlarından her gün yüzlerce dolar alıyor.

Pascal Boyart‘ın son resmi “Kırmızı Soytarı İtirafları”, Polonyalı romantik ressam Jan Matejko’nun 1862 tarihli “Stańczyk” resminin modern bir yorumu. Orijinal, arka planda canlı bir topa karşı yalnız bir soytarı tasvir ediyor.

Boyart , 10 Temmuz’a kadar olan beş gün içinde yaklaşık 0.0514 bitcoin ( BTC ) yani 500 dolar kazandığını söyledi . 2017’den beri pratik grafiti freskleriyle ünlenen sanatçı, çeşitli sanat eserlerinden 1.3 BTC veya 12.100 dolardan fazla bağış aldı. Web sitesi ayrıca ethereum, litecoin ve monero’da bağış kabul ediyor.

Paris’teki rue de Montmorency’de görülebilen en son parça, hayranlardan doğrudan BTC bağışlarına izin veren “sprey boyalı Bitcoin logosu ve bir cüzdan adresi” ile birlikte bir QR kodu içeriyor .

Boyart’ın yorumu, kripto açısını bir adım daha ileriye taşıyor. Fransız sanatçının geçmiş çalışmaları sanat ve para arasındaki ilişkiyi inceledi. 2018’de Medium’da yayınlanan bir röportajda Boyart, dijital finansal varlıkların bir tür “internetin ilk günlerini anımsatan bir özgürlük” temsil ettiğini söyledi.

Bitcoin‘in ademi merkeziyetçiliğinin “yaratıcılık için iyi bir şey” olduğunu ve bu nedenle bağışları kolaylaştırmak için iyi bir araç olduğunu belirtti. Boyart, en iyi kripto para biriminin “sanatı seven insanlarla daha doğrudan bir ilişki” ve “sanat işinde daha fazla yataylık” sağladığını söyledi.

Kripto Haberleri için Abone Ol

Bitcoin haberleri, Altcoin, Blockchain ve son dakika güncel haberler'e abone olun!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Son Eklenen Haberler

Okex’den 15 Usdt Kazandıran Kampanya Okex Kayıt Ol...

0
24 Ağustos günü duyurduğumuz OKEx kampanyamızda ilk aşama geride kaldı arkadaşlar. İlk 10 gün boyunca tüm şartları eksiksiz yerine getiren kişilerin ödülleri de sırasıyla...

OKEX Kullanım Rehberi