Sokak Resimleri Beş Gün İçinde Yüzlerce Dolar Bitcoin Bağışı Aldı

 Sokak Resimleri Beş Gün İçinde Yüzlerce Dolar Bitcoin Bağışı Aldı

Pascal Boyart‘ın son resmi “Kırmızı Soytarı İtirafları”, Polonyalı romantik ressam Jan Matejko’nun 1862 tarihli “Stańczyk” resminin modern bir yorumu. Orijinal, arka planda canlı bir topa karşı yalnız bir soytarı tasvir ediyor.

Boyart , 10 Temmuz’a kadar olan beş gün içinde yaklaşık 0.0514 bitcoin ( BTC ) yani 500 dolar kazandığını söyledi . 2017’den beri pratik grafiti freskleriyle ünlenen sanatçı, çeşitli sanat eserlerinden 1.3 BTC veya 12.100 dolardan fazla bağış aldı. Web sitesi ayrıca ethereum, litecoin ve monero’da bağış kabul ediyor.

Paris’teki rue de Montmorency’de görülebilen en son parça, hayranlardan doğrudan BTC bağışlarına izin veren “sprey boyalı Bitcoin logosu ve bir cüzdan adresi” ile birlikte bir QR kodu içeriyor .

Boyart’ın yorumu, kripto açısını bir adım daha ileriye taşıyor. Fransız sanatçının geçmiş çalışmaları sanat ve para arasındaki ilişkiyi inceledi. 2018’de Medium’da yayınlanan bir röportajda Boyart, dijital finansal varlıkların bir tür “internetin ilk günlerini anımsatan bir özgürlük” temsil ettiğini söyledi.

Bitcoin‘in ademi merkeziyetçiliğinin “yaratıcılık için iyi bir şey” olduğunu ve bu nedenle bağışları kolaylaştırmak için iyi bir araç olduğunu belirtti. Boyart, en iyi kripto para biriminin “sanatı seven insanlarla daha doğrudan bir ilişki” ve “sanat işinde daha fazla yataylık” sağladığını söyledi.

Yorum Yap