Solana, botlar ağını taştıktan sonra fikir birliğini kaybetti, SOL isabet aldı

 Solana, botlar ağını taştıktan sonra fikir birliğini kaybetti, SOL isabet aldı

Solana, Asya’da Pazar günü, botların mantarsız token (NFT) basım aracı “Candy Machine”e sızması ve saniyede dört milyondan fazla işlem spam yapması nedeniyle fikir birliğini kaybetmesinden sonra başka bir kesinti yaşadı.

İlgili makaleye bakın: Solana DeFi, Solucan deliği kaybı değiştirildiğinden erimeyi önler

Hızlı gerçekler

Ağ, küme yeniden başlatma talimatlarını şu şekilde paylaşan geliştiriciler sayesinde yaklaşık olarak saat 11:00 HKT’de yeniden başlatılmadan önce yaklaşık yedi saat kapalı kaldı. heyecan.
Solana, ağın neden işlemlerdeki artıştan kurtulamadığını araştırıyor.
Geliştiriciler, ağ istikrarını artırmak için Candy Machine programına yakında bir bot cezası uygulayacaklarını duyurdular.
Solana, son aylarda ağ genelinde yavaşlamalara neden olan bir dizi dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısına maruz kaldı.
Bunun gibi saldırılar, ağın konsensüs mekanizmasına ve Bitcoin veya Ethereum’a kıyasla bu tür saldırıların maliyetini düşüren düşük işlem ücretlerine yönelik eleştiriler aldı. Sistem kesintisinin Mart ayının sonundan bu yana en düşük fiyatına indiğinin duyurulmasının ardından Solana’nın fiyatı keskin bir şekilde düştü, ancak o zamandan beri kısmen ticaret yapmak için toparlandı Basın zamanında 89,94 ABD doları.

İlgili makaleye bakın: Solana ekosistemi nedir ve SOL’un stratosferik yükselişini nasıl besliyor?Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap