Solana (SOL) Geliştiricileri Ağı Optimize Etmek İçin Yeni Ücret Sistemini Tanıtacak

 Solana (SOL) Geliştiricileri Ağı Optimize Etmek İçin Yeni Ücret Sistemini Tanıtacak

Solana (SOL), tekrarlanan ağ sorunlarıyla mücadele çabasının bir parçası olarak bir dizi başka iyileştirmeye ek olarak yeni bir ücret sistemi sunmayı planlıyor.

Bir açıklamaya göre yayınlanan Solana Labs tarafından, Solana, projenin ana ağ beta kümesinin “duran fikir birliğinin bir sonucu olarak blok üretmeyi bıraktığı” hafta sonu bir ağ kesintisi yaşadı.

Kesinti, Solana’nın Aralık ve Ocak aylarında halka açık ağ ve performans sorunlarıyla ve önceki bir Kesinti geçen Eylül.

Solana Labs, ağın, takas edilemeyen token (NFT) darphanelerini hedefleyen bot etkinliği nedeniyle Ocak ayının başından bu yana “aralıklı tıkanıklık sorunları” yaşadığını söyledi. Bu aynı zamanda projeye göre en son kesintiye neden oldu.

“Muazzam miktarda gelen işlem (saniyede 6 milyon) ağı doldurdu ve bireysel düğümlerde 100 Gbps trafiği aştı. Hizmet reddi saldırısı olduğuna dair bir kanıt yok, ancak bunun yerine kanıtlar, popüler Candy Machine programını kullanarak basılan yeni bir NFT’yi programlı bir şekilde kazanmaya çalışan botları gösteriyor.”

Ancak Solana, ağlarının Eylül kesintisine neden olan seviyenin %10,000’i olan işlem isteği seviyelerinde çalışmaya devam ettiğini ve o zamandan beri uygulanan yükseltmelere atfedilen bir gelişme olduğunu not ediyor.

Projeye göre, yeni bir yükseltme, “node’lerin yavaş veya durmuş fikir birliğine dayanabileceği süreyi uzatmak için bellek kullanımı iyileştirmelerini” uygulamayı amaçlıyor.

Solana ayrıca çekirdek protokollerle ilgili azaltma üzerinde de çalışıyor.

“Ağ trafiği üzerindeki kontrolü etkilemek için Solana çekirdek protokolleri, UDP gibi hızlı eşzamansız iletişim için tasarlanmış, ancak TCP gibi oturumlar ve akış kontrolü ile Google tarafından oluşturulan bir protokol olan QUIC’in üzerine yeniden uygulanıyor. Kabul edildikten sonra, veri alımını uyarlamak ve optimize etmek için daha birçok seçenek mevcut olacak.”

Ayrıca Solana, ücret önceliklendirme çalışmalarının devam ettiğini belirtiyor.

“Solana’nın ücret önceliklendirmesi tüm bloğu değil, yalnızca belirli durumu etkilemeli. Bu, ‘küresel ücretler’ yerine ‘mahalle ücretleri’ne benzer bir sistem yaratır. Daha yüksek bir ücret ödeyen ancak bir hesaba yazmanın maksimum sınırlarına ulaştığı için bu bloğa sığamayan sonraki işlemler dökülür ve bir sonraki blok için planlanır, ancak diğer hesaplarla etkileşime giren diğer işlemler yine de olabilir. Daha düşük ücret ödeseler bile aynı bloğa eklendi.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp
En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

&nbsp Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Rattanamanee Patpong/WhiteBarbieSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap