StarSharks, 6 aydan kısa bir sürede nasıl en iyi BSC oyunu oldu? | CryptoSlate

 StarSharks, 6 aydan kısa bir sürede nasıl en iyi BSC oyunu oldu?  |  CryptoSlate

Buna göre BNB Zinciri twitter, StarSharks bir kez daha BSC’deki en iyi kripto oyunu. Hem işlemler hem de WAU açısından StarSharks, önceki liderlerin çok ötesinde. mobil kutu ve Bomba Kripto.

Şuna benzeyen bu oyunu yapan nedir? eksen sonsuzbugün en sıcak oyunlardan biri?

StarSharks nedir?

StarSharks, oyuncuların farklı tür ve seviyelerde köpekbalıkları kullanarak çeşitli oyun zorluklarını tamamladıkları köpekbalığı NFT’leri etrafında dönen BSC tabanlı bir metaverse oyunudur.

StarSharks, geleneksel oyun geçmişine sahip bir ekip tarafından Aralık 2021’de piyasaya sürüldü. Kendini sadece bir GameFi projesi olarak değil, içeriğe vurgu yapan, potansiyel NFT uygulamalarını hedefleyen ve kullanıcılar için yeni değer yaratan ContentFi olarak konumlandırıyor.

StarSharks

StarSharks’ın ana özellikleri

StarSharks yolculuğuna başlamak için oyuncuların üç NFT köpekbalığına sahip olması gerekir ve iki köpekbalığını yakmak daha yüksek seviyeli bir köpekbalığı yapabilir. Oyuncular, PVP veya PVE’de tüm köpekbalıklarını yendikleri için SEA jetonları ve her sezon PVP’de ilk 500’de yer aldıkları için ekstra SSS jetonları ile ödüllendirilir.

StarSharks, oyuncuları çekmek için diğer birçok GameFi projesinden daha fazla öne çıkıyor.

Oyuncular, 500 SEA’dan (yaklaşık 200 $) kör bir köpekbalığı kutusu satın almayı veya piyasadan yaklaşık 0,341 BNB (yaklaşık 150 $) zemin satın almayı seçebilirler. Bir oyuncu daha düşük özelliklere sahip bir köpek balığı seçse bile, en az 450$ harcamalıdır.

StarSharks, oyuncuların platforma daha kolay erişmesini sağlamak için yerleşik bir kiralama sistemine sahiptir. Ayrıca, platform NFT’lerin basılmasını azalttığı için kiraya verenlerin ek bir pasif geliri olduğu için.

Mevcut kiralama taban fiyatı yaklaşık 4 ila 5 SEA’dır, bu nedenle üç köpekbalığı kiralamak yaklaşık 12 ila 15 SEA’dır. Üç tek seviyeli köpek balığı günde yaklaşık 37 SEA kazanabilir. Köpekbalıklarını kiralamayı seçen oyuncuların, kiralama fiyatı ve gelir arasındaki dengeyi değerlendirmesi gerekiyor.

Oyuncuları kâr paylaşımına davet edin

Platform, bir davet mekanizması kurarak loncaları ve oyuncuları daha fazla oyuncuyu katılmaya çekmeye teşvik eder. Platform, katkıları için ilk 500 tavsiyeyi ödüllendirmek için SSS belirteçlerini ayıracak.

Ancak sadık VeSSS sahiplerini ödüllendirmek için 31 Mart’ta tamamlanan StarSharks oylamasında, davet bağlantısı oluşturabilen oyuncuların kapsamı sadece uygun StarSharks üyelerine daraltıldı.

Tokenomik ve veriler

StarSharks, yönetim belirteci olarak SSS ve oyun içi belirteç olarak SEA ile ikili bir belirteç modeli kullanır.

SSS, toplam 100 milyon arz ile yönetişim belirteci olarak hareket eder. Bunun %61’i Collect to Earn’ün 10 yıl içinde tamamen dolaşıma girmesi için, %15’i ekip, %5’i şirket rezervi, %3’ü piyasa fonu, %5’i melek finansmanı, %6’sı özel tur ve likidite havuzu için %1.

Platform, bir “serbest bırakma-paylama-geri dönüşüm” sistemi aracılığıyla SSS’nin değerini dengeler.

Serbest bırakma açısından, SSS, yıllık bir bozulma faktörü ile yıldan yıla azalır.

SSS’i stake etmek, oyunculara yalnızca topluluk yönetiminde oy kullanma hakkı vermekle kalmaz, aynı zamanda platformun kârından pay alır ve bu şekilde platform, SSS’yi satma baskısını azaltır.

Kullanıcılar, SSS için farklı kilitleme süreleri seçerek farklı miktarlarda VeSSS alırlar ve VeSSS alan kullanıcılar için maksimum 4 yıllık kilitlenme süresi 1:1’dir.

VeSSS sahipleri, varlık sayısına göre haftalık ikramiye payı alırlar. Bonus esas olarak NFT’deki %4,25 işlem ücretinin %70’inden ve NFT sentezinde ödenen SSS’nin %30’undan elde edilir.

Modele göre, sağlam bir platformu sürdürmek için geri kazanım oranının (yıl içinde tüketilen SSS / yıl içinde piyasaya sürülen SSS) %20 olması gerekiyor.

SEA, sınırsız ihraç ile oyun içi bir jetondur ve platform, üretim ve tüketimi dengeleyerek jetonun değerini sabit tutar. Başlangıçta DEX platformunda dolaşan SEA’lar dışında, oyuncular bunları yalnızca oyun aracılığıyla elde edebilirler.

Kullanıcılar SEA’yı yalnızca SEA’nın kullanılacağı senaryoyu sağlayan Shark kör kutusunu satın alırken kullanabilirler. Ve oyunda kazanılan ödüller de DENİZ. Bu kurulum, oyunun yaşam döngüsünü uzatır ve ilk 1500 SEA’yı geri kazanmak için SEA tarafından yaklaşık 40-60 gün arasında değişen NFT alıcıları için geri ödeme süresinin hesaplanması daha kolaydır.

Köpekbalığı basan oyuncular tarafından ödenen 500 SEA’nın küçük bir yüzdesi işlem ücreti olarak kullanılacak, %90’ı yakılacak ve geri kalanı yönlendirene ödüllendirilecektir. Köpekbalığı yükseltmesi için harcanan SEA da yakılacak ve bu önlemler SEA’nın enflasyonu önlemeye çalışmasını sağlıyor.

NFT satan oyuncuların SEA yerine BNB aldığını ve bu da SEA üzerindeki satış baskısını nispeten başka yöne çevirdiğini belirtmekte fayda var.

gelen verilere bakıldığında Ayak İzi Analizi, SSS ve SEA nispeten düzgün fiyatlı kaldı. Yönetim belirteci SSS, 10 dolar civarında daha yüksek fiyatlandırılırken, oyun içi belirteç SEA, daha fazla satış baskısı ile 1 doların altına düştü.

Ayak İzi Analizi – StarSharks Token Fiyat Trendi

Belirteç eğilimine daha yakından bakıldığında, StarSharks kullanıcı sayısı artıyor, ancak SEA yanan modelle düşüşü tersine çeviremedi, sadece yavaşlattı.

Ayak İzi Analizi – Toplam Oyuncu Uzatma Süresi

Bunun nedeni, yeni kullanıcıların akışının SEA’nın basılan miktarını artırmasıdır. Oyuncular kiralayarak da kazanabilecekleri için bu, kör kutu satın alarak SEA’nın yakılan miktarını etkiledi.

gelen veriler Ayak İzi Analizi İlk aşamalarda, kullanıcılar için yeterli NFT olmadığı için günlük SEA net ihraçlarının çoğunlukla olumsuz olduğunu ve bu nedenle daha fazla kör kutu satın aldıklarını gösteriyor. Program büyüdükçe, oyuncular artar, kiralanabilir NFT sayısı artar ve sonraki aşamalarda net SEA ihracı kademeli olarak artar.

Mart ayından sonra kümülatif sayı pozitife döndü ve hızla tırmandı ve SEA’nın yanma oranı darphaneye ayak uyduramadı, bu da SEA’nın enflasyonuna yol açtı.

Footprint Analytics – SEA Günlük ve Toplam Sayı (6 Nisan’dan Önce)

Mevcut GameFi projeleri, eski oyuncuların gelirini artırmak için gelen yeni oyunculara güveniyor ve jeton fiyatı düşmeye devam ederse, daha az yeni oyuncu katılacak. Proje bir ölüm sarmalına girebilir. Yeni oyuncular ve jeton fiyatları, oyunun yaşam döngüsünün temel göstergeleridir.

1 Nisan’da burs etkinliğinin sona ermesiyle birlikte yeni ve aktif kullanıcılar düşmeye başladı ve token fiyatı da düşme belirtileri gösterdi. Proje bunu gördü ve bir dizi güncelleme ile hızla tepki verdi.

İlk olarak, günlük görevlerin ve slot makinelerinin iptali, yükseltme için yakılan jetonların artırılması, talep SEA sınırlamasının artırılması ve köpekbalığı seviyeleri arasındaki çıktı farkının genişletilmesi dahil olmak üzere oyun mekaniği 6 ve 7 Nisan’da yükseltildi.

Bu önlemler, ekibin SEA’nın basımını ve dolaşımını bilinçli olarak ayarladığını ve SEA’nın yakılan miktarını artırdığını göstermektedir. Veriler Ayak İzi Analizi 6’sından sonra günlük aktif ve yeni SEA sahiplerinde hızlı bir düşüş görüyor.

Ayak İzi Analizi – SEA Daily Aktif ve Yeni Sahip

Bunun da ötesinde, 7. günde, takım şimdiye kadar kazandığı tek şey olan 91.43 milyon SEA yaktı. Tüm bu hamleler, StarSharks’ın SEA fiyatını yükseltme çabalarını gösteriyor. SEA üzerindeki satış baskısını hafifletirken, fiyat 8 Nisan itibariyle önemli ölçüde toparlanmadı.

Footprint Analytics – SEA Daily Mint & BurnFootprint Analytics – SEA Fiyat Trendi

SEA’nın fiyatı yükselmezken, ekibin StarSharks ortaklık programında oylamayı bitirmesiyle 1 Nisan’dan sonra SSS’nin fiyatı hızla yükseldi. Teklif, SSS’nin kullanım senaryolarını sağlamlaştıran 10.000’den fazla VeSSS’ye sahip staker’lara davet bağlantısı oluşturma yeteneği verdi.

Ayak İzi Analizi – SSS Fiyat Trendi

StarSharks’ın geleceği olumlu mu?

Lansmanından bu yana geçen beş ayda, StarSharks oyuncularının sayısı hızla arttı. Ancak, jeton basımı ve yakılmasındaki dengesizlik nedeniyle fiyatın düşmesi gibi bazı sorunlar yaşandı.

Proje, öncüllerinden ders almış ve token ekonomisine hızla uyum sağlasa da, düşüşünü etkin bir şekilde kontrol etmekte başarısız oldu. Belirteç fiyatı ve yeni kullanıcılar olumsuz bir geri bildirim döngüsü oluşturacak ve fiyatı kontrol edemezlerse yeni kullanıcılar bir ölüm sarmalına düşecektir.

Ancak ekibin oyun tasarımındaki çabaları, hızlı yinelenen yükseltmeler ve cömert yanma, StarSharks’ın uzun vadede kalmayı hedeflediğini gösteriyor.

Tarih ve Yazar: 15 Nisan 2022, Simon

Veri kaynağı: Ayak İzi Analizi StarSharks Dashboard

Bu parça katkıda Ayak İzi Analizi topluluk.

Footprint Community, dünya çapındaki veri ve kripto meraklılarının Web3, metaverse, DeFi, GameFi veya yeni gelişen blok zinciri dünyasının diğer herhangi bir alanını anlamalarına ve içgörü kazanmalarına yardımcı olduğu bir yerdir. Burada birbirini destekleyen ve topluluğu ileriye taşıyan aktif, çeşitli sesler bulacaksınız.

Yayınlanan: Analiz, GameFi

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Yorum Yap