Steem Hard Fork 6,3 milyon dolara el koyuyor

 Steem Hard Fork 6,3 milyon dolara el koyuyor

Steem Salı günü saat 14: 00’da, eski Steem “tanıklarının” bazılarını blok zinciri doğrulayıcıları ve ekosistemden HIVE adında bir kıymık grubu oluşturan paydaşlar arasında önemli ölçüde kodlanan “Yeni Steem” adlı sert çatal uyguladı.

Bir Steemit blog yazısı , “Sadece Pazartesi günü ilan edilen Yeni Steem,” Steem blok zincirine ve / veya STEEM sahiplerinin varlıklarının çalınmasına aktif olarak katkıda bulunarak suç faaliyetlerine katılan bazı kullanıcı hesaplarını ele geçirecek “dedi. 

Sert çatalın GitHub sayfası, jetonlarını ele geçirecek tüm kullanıcıları listeledi. CoinGecko‘ya göre, Salı günü etkilenen üyeleri temsil eden bir yasal firma tarafından gönderilen ve sert çatalı desteklemeyen borsaları çağıran bir mektup , toplam 23,6 milyon çelik token ele geçirileceğini söylüyor .

Etkilenen bir topluluk üyesi olan Dan Hensley, çataldan dolayı yaklaşık 1 milyon dolar değerinde çelik kaybettiğini söyledi. Sert çatal, Steem blok zincirinin kontrolü için devam eden bir mücadelenin son bölümüdür. Kısa bir süre sonra Justin Sun’ın TRON Vakfı, Steemit’den Şubat ayında açıklanmayan bir meblağ satın aldıktan sonra başladı.

Sun’ın topluluğun geri kalanında kabaca çalıştırmak için Steemit’in büyükçe token tahsisini kullanacağından endişe duyan Steemit ekosistemi , oylama gücünü etkili bir şekilde ortadan kaldıran yumuşak bir çatal yaptı . Birkaç hafta sonra Steem’in tüm jetonlarını çoğaltan bir HIVE blok zinciri uyguladı .

Bununla birlikte, Sun’a ve toplamda yaklaşık 83.2 milyon STEEM jetonuna sahip olan bazı tanıklara ait tahsislere derhal el konuldu ve ayrı bir cüzdanda saklandı. Steemit görevlisi, seçilen Steem oyuncularının HIVE’dan hariç tutulmasının yasadışı olduğunu ve “STEEM sahiplerinin mülkiyet haklarının açıkça ihlal edildiğini” söyledi.

Yorum Yap